| Cristina788 a întrebat:

Nu înțeleg de ce majoritatea băieților care au prietenă, refuză să vorbească cu alte fete? Eu de exemplu iubesc un băiat care are prietenă, dar el nu imi răspunde pe Facebook deci mă refuză reciproc. Credeți că prietena lui poate fi motivul? Dacă nu era ea credeți ca ar fi fost cu mine?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Cred ca e a doua intrebare care o vad de la tine azi si deja cam imi dau seama ce fel de persoana esti.
Ia sa te vad cum definesti tu cuvantul gelozie.
Acum cum ar fi sa iubesti un baiat enorm si sa iesi singura la shoping si sa-l vezi alaturi de doua "amice".
Nu ar face nimic, ar vorbi doar.
Oare ai fi 100% indiferenta?
Si da, referitor la ultima intrebare, erau sanse sa fie cu tine.
Daca are prietena nu stiu de ce insisti.
Si esti atrasa de el, nu-l iubesti, fa o diferenta!

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dacă nu și-ar fi dat seama că îl iubești poate ți-ar fi răspuns. Dar mai ales așa îți dai seama că nu riscă el relația cu iubita lui pentru tine care nu însemni nimic pentru el. Femeile simt când o alta are sentimente pentru al lor, s-ar prinde imediat și i-ar face poate scandal sau s-ar răci față de el. Desigur, dacă ești într-o relație nu înseamnă că trebuie să fii deodată antisocial. Dar poate chiar nu ai nimic ce să îi oferi din ce și-ar dori. Poate are suficienți prieteni și nu vrea pe cineva în plus, mai ales pe cineva sensibil care nu ar suporta să i zică adevărul, ce face cu iubita și alte cele. Și în condițiile astea de ce să ducă muncă de lămurire cu iubita degeaba, pentru o conversție banală poate. Nu știu dacă ar fi fost cu tine, n-am de unde ști. Orice te coafează mai bine. Dar dacă îl iubești cu adevărat ai grijă cum abordezi problema. Ori renunți la el ori dacă vrei să îți iei de pe suflet treaba asta îl iei undeva deoparte și îi zici. Probabil te va refuza, sau poate nu. Dar cert este că într-o formă sau alta trebuie să -ți scoți gândurile astea din sistem. Ori îți iei un reject de zile mari, ori renunți la idee. Sau, cu șanse mult mai mici, să renunțe el la gagica lui. Decât să te gândești non stop la el și să plângi pe aici și peste câteva luni sau ani mai bine îți dă un mare șut în fund și ai scăpat. Zici că e un cretin și după ce suferi un pic te bucuri iar de viață.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Pentru ca majoritatea permit fetelor sa-i joace ca pe marionete

| RAY a răspuns:

Nu stiu daca majoritatea refuza dar tie ti ar placea ca iubi tau sa vb cu toate pe Facebook?

| Violleta2022 a răspuns:

Tu trebuei sa fii mai prostuta daca nici macar atat lucru nu poti intelege!
Cum ti s-ar parea daca o tanti frumoasa ii spune tatalui tau ca-l iubeste, chiar daca stie ca el este casatorit si nu-i pasa?
Chiar daca el nu-i raspunde la mesaje...

Cat de mult te-ai bucura tu daca mama ta ar suferii pentru ca tatal tau primeste mesaje de la alta femeie?
Hai sa te vad acum daca intelegi asocierea, ca vad ca nu poti pricepe ca intr-o relatie de cuplu NU ai voie sa intervii, maia les cand nu ti se da atentie.

| PersonajFictiv a răspuns:

Sunt mai multe motive :
-e geloasa/posesiva prietena
-nu vrea el ca pentru el asta inseamna sa fii loial pentru ca el vrea una buna si atat si nu e interesat sa aiba amicitii cu femei ca deh,nu-i vede rostul
-aia ii ofera totul asa ca nu vede rostul unei amicitii fiind pentru el doar o pierdere de timp
-gata, s-a dus inspiratia, iti ajung doua.
-etc.

Cum il iubesti tu daca nici pe Facebook nu iti raspunde? Cum de ai ajuns tu sa cunosti o persoana atat de bine, care in momentul de fata nu iti raspunde pe Facebook?
Oare doar aspectul fizic, cateva poze pe Facebook, conversatii in fuga au facut-o pe Crisitina788 sa " iubeasca "?
Lasa Cristinuta, esti mica, un pic superficiala ( un pic? ) si crezi ca tipul e pentru tine,dar nici nu il cunosti, te-ai indragostit de filmele pe care ti le faci in cap probabil

Nu stiu de conteaza raspunsul la intrebarea " DAca nu era ea credeti ca ar fi fost cu mine? " din moment ce e cu ea.Dar ca sa raspund la o intrebare nefolositoare, sunt sanse sa fi fost cu tine daca erai genul lui de femeie/fata,DACA il cunosteai, DACA te cunostea - nu doar din cateva conversatii de suparafata, etc

Poti sa faci ce vrei, sa vorbesti cu el, sa nu vorbesti, ideea e ca el daca are prietena si e un tip loial o sa fie inutil si iti pierzi doar timpul si nervii.E datoria lui sa-ti de-a cu flit pentru ca e in o relatie, e treaba lui sa faca asta.

Pe langa subiect, sunt multi prinsi cand inseala, iar barbatul actual il bate pe ala ca cica de ce e cu prietena lui laughing dar ea e vinovata pentru ca i-a permis aluia.

| Cristina788 explică (pentru PersonajFictiv):

Ai dreptate nu pot sa iubesc un om cu care nu am nimic in comun pana la urmă e un străin pentru mine e doar o atractie fizică doar ma atrage privirea lui, dar nu îl iubesc

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Cristina788):

laughing pai vezi.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Cristina788):

Baravo,ai gandit logic aici happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate "deci mă refuză reciproc" e motivul.

| Țoglă a răspuns:

Exact așa sunt și eu.Ca să-l câștigi va trebui să te dai la el.
Și fără timidități, că doar așa îți va ieși.Fii mai directă cu el.

| VasileMarian2309856 a răspuns:

Ce ai vrut sa spui prin "reciproc", daca doar el te ignora?