| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca o sa ma inbolnavesc de la prea mult cola.de exemplu azi am baut 4 doze din alea mari ieri 3 alaltaieri tot 3? ce ziceti? sa beau mai putin cola daca da cam cat ar trebui sa beau pe zi.sau daca nu o sa ma inbolnavesc?sad. plz help me!love struck fundabatting eyelasheshee hee

Răspuns Câştigător
| memekiki a răspuns:

Hey lulu, pai eu iti spun din experienta,. cola e o bautura carbogazoasa dar pe langa asta contine cofeina si alte porcarii iti spun de cofeina din cauza ca ea are nivele ridicate, daca bei asa mult cola poti deveni hiperactiva si de acolo la insomnie e doar un pas, de asemenea iti poate da dureri de cap si stomac, cofeina si faptul ca bautura cola e carbogazoasa erodeaza stomacul si crede-ma nu vrei sa ajungi la gastroscopii si tratamente aiurea pentru o bautura.da e una din marile mele dependente dar cred ca doua pe saptamana ajung...si ma refer la sticle de 1/2 litri, sau 500ml, ascultama si sigur nu vei pati nimcwinking. succes, vei avea nevoie mai ales daca esti obisnuita sa bei asa multa

7 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Macar una pe zi, dar nu 3-4.
Bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| fLrYdzstr a răspuns:

Ce`ai ma rolling on the floor), nu patesti nimic laughing

| Dolceboy a răspuns:

Cand eram mai mic de un revelion am baut pana am cazut jos rolling on the floorrolling on the floor nu e buna da eu beau cam 4 L / zi si nu am nimic (de moment ) numai ca ai sa te ingrasi si nu ai somn rolling on the floorrolling on the floor

| emega a răspuns:

Fosta mea profesoară de fizică avea o obsesie cu Cola. De fiecare dată când ne vedea cu o sticlă, ne-o turna în cap. Pe bune. Și are foarte mare dreptate, să știi. O fi Coca-Cola al naibii de bună, dar conține acid fosforic și aproape niciun element natural obținut. Nu este deloc sănătoasă. Ce-i drept, nici eu nu sunt o sfântă, și eu mai beau Cola big grin, dar rar.
Cred că ar trebui să bei cam o sticluță de 0, 5 pe săptămână. Sau, dacă zici că bei atât de mult, încearcă să le împuținezi treptat. Azi 3 doze, mâine 2, ziua următoare una și tot așa.
Mult succes și nu uita că este foarte dăunătoare. Nu are rost să mai înșir aici, poți găsi oriunde pe internet câte beneficii NU aduce. happy

| unicalone a răspuns:

Nu stiu sigur daca o sa te imbolnavestii dar cu siguranta nu iti face bine:d(uite fai un experiment umple un pahar de cola si bune in el un ficat de pasare si lasa-l o zi sa veziwinking

| pisoid3chocolat4 a răspuns:

Coca-cola contine multa cofeina, si nue buna pentru organism... nu iti spus sa nu bei dar incearca sa reduci si sa nu bei seara