| daniela17 a întrebat:

Credeti ca visele se adeveresc?

32 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu se adeveresc.

| marsy a răspuns:

Rareori

| Artemiss a răspuns:

Uneori. Dar la ce vise ciudate am sincer nici nu vreau sa se adevereasca...

| Encore a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat niciodata.

| sorin a răspuns:

Nu cred ca e posibil dar in cam toate cazurile uitam ce am visat.

| Swabia a răspuns:

Da! De obicei ce visez se adevereste!

| Ellena a răspuns:

Nu chiar...

| Misterious a răspuns:

Nu... ceea ce visezi nu se va indeplini never ever.in schimb daca ma uit in dictionarul de vise si caut anumite lucruri chiar se intampla sau sunt adevarate...incearca pe www.vise.ro si poate merge.

| VladDu a răspuns:

Visele au o legatura cu realitatea transformata in alt ceva. Unele lucruri se pot adeveri; cand te gandesti mult ca vrei sa faci ceva in urmatorul timp se poate sa visezi ce ai face etc.

| lisa_5170 a răspuns:

Depinde... daca iti doresti ceva cu adevarat si crezi in acel vis si esti dispusa sa muncesti sa iti realizezi visul cred ca, cam orice e posibil daca vrei si cred ca ai mai auzit... speranta moare ultimahappy

| ryxize a răspuns:

Da, visele se adeveresc, dar nu toate si nu intodeauna!

| alabala_4392 a răspuns:

Despre ce vise vorbesti? Despre cele din timpul noptii sau despre aspiratiile si dorintele tale. Daca e vorba despre visele noptii ele nu se adeveresc. Visele transmit mesaje de la nivelul subconstientului. Pot doar sa insemne ceva nu sa se adeverasca. Daca vorbesti despre dorinte si aspiratii acestea se implinesc. Caci asa cum spunea si Paulo Coelho "Cand iti doresti cu ardoare ceva, intreg universul conspira pentru a te ajuta sa-ti implinesti dorinta".

| Alecรsutรa a răspuns:

Da dar nu tot timpul. Asa ca nu va garantezzzzzzzz...kisskiss

| Alecรsutรa a răspuns:

Da dar, nu tot timpul
happy

| Alecรsutรa a răspuns:

Nu neg dar, nu tot timpul se adeveresc...

| Alecรsutรa a răspuns:

Nu stiu mie nu mi sa adeverit de aceea nu pot sa iti raspund sigur happy

| romina_7963 a răspuns:

Eu visez foarte des ceea ce imi doresc cu adevarat. Si daca imi doresc ceva mai devreme sau mai tarziu o sa se implineasca. Deci, unele vise devin realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit intr'o revista ca ce visam noi se intampla invers in realitate thinking
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat ...sa sty k unele vise prevestesc ceva... uitate la www. dictionar de vise.si cauta ce ai visat de ex cafea si scrii acolo kafea:P:D si iti zice ce prevesteste :P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar nu tot timpul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi doresc fff mult sa ma tund intr-un anumit fel si am visat intr-o seara ca m-am tuns si imi statea groaznic...si acum ma uit la toate posele posibile cu acea tunsoare sa vad daca mi-ar putea sta rau.si am asa ca o teama sa nu cumva sa se indeplineasca visul meu:-ss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am patit-o destul de des sa se adevereasca ceea ce am visat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca visele se adeveresc.visele sunt ceea ce se intampla in subconstientul nostru. ceea ce ne-am dori sa se intample.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Delia sper sa mi se implineasca doar visele bune, ca mai mult visez doar rau si ma cam ingrijoreaza unele dintre ele se cam adeveresc tocmai cele rele poate mai tarziu se implinesc si astea bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred. Mi s-a intamplat de multe ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate ca visele sa se adevereasca de multe ori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se adeveresc dar nu tot timpul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visezi ce iti doresti foarte mult dar nu ai si de ce tie cel mai teama unele se adeveresc altele nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele sunt doar amintire trecute pe care creierul incearca sa le elimine

| Andreeagirl a răspuns:

Sincer mie mi sau adeverit 4 vise pana acum. Eu visez rareori dar, cand visez este ceva care se adevereste si care ma sperie totodata.