| ionika17 a întrebat:

Credeti daca mi-as face o prietena m-ar baga in seama fata pe care o iubesc ar deveni geloasa? sau nu

Răspuns Câştigător
| sexychick_4075 a răspuns:

Sincer nu cred. Exista si alte cai. Nu devine geloasa daca nu te place.Trebuie sa ii atragi atentia asupra ta si daca o sa f cu cineva o sa arati ca nu iti place de ea si nu cred ca asta iti doresti, si contra.

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu, mi se pare o prostie chestia asta cu hai să o fac geloasă, de ce nu te duci la ea şi îi spui direct ceea ce simţi? Consider că aşa rezolvi mai uşor lucrurile. Şi persoana aia care vrei să fie prietena ta ca s-o faci geloasă pe cealaltă cum se va simţi? Gândeşte logic şi acţionează ca atare.

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Depinde ce simte ea pentru tine:daca sunteti prieteni se va bucura pentru tine, daca nici macar nu va cunoasteti i-ar fi indiferent, insa daca te place si ea s-ar putea sa fie putin geloasa. Oricum nu cred ca e cea mai buna solutie pentru. ca ar putea sa inteleaga gresit(sa creada ca tu chiar ti la prietena ta si sa te lase in pace). Totusi, cea mai buna solutie ar fi sa vorbesti cu ea despre ce simti.

| alone a răspuns:

Daca t place ar deveni geloasa dar daca nu este interesata nu o sa aiba nici o reactie...depinde doar dc simte ea, da merita sa ancerci! nu crezi?