| dulc3'maria a întrebat:

Credeti in ceaiurile de slabit? a incercat cineva? ce efecte are si in cat timp se vad rezultatelove struck

Răspuns Câştigător
| buburuzzz a răspuns:

Nu stiu sigur cit de eficiente sint, insa un lucru e dovedit:sint mult mai sanatoase si nu permit la fel de multe riscuri ca alte surse:pastile...etc.

5 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mda, in afara ca ma duceam odata pe ora la WC, alt efect nu au avut.

daniela
| daniela a răspuns:

Draga mea ceaiul de slabit practic este un ceai diuretic foarte puternic. Folosirea lui indelungata (peste 7 zile) poate conduce la stari diareice asta functie de organism.

| deejayra a răspuns:

Eu nu prea am incredere in ceaiurile astea...mai ales in pastile de slabit.Am auzit mai multe cazuri de la oameni care au luat pastile de slabit...au slabit...si dupa o perioada s-au ingrasat cu mult peste greutatea initiala.Tot dieta si sportul raman pe primul loc

| Babushka a răspuns:

Eu am incercat ceai antiadipos timp de 3 luni, dar tineam si regim si am slabit 7 kg.La un moment dat fiind prea folosit se obisnuieste organismul cu el si nu isi mai face efectu!

| Bulina a răspuns:

Majoritatea ceaiurilor de slabit sunt DIURETICE. Adica o sa faci mult pipi pana pierzi destula apa din organism ca sa vezi la cantar, ceea ce nu este sanatos in opinia mea. "ei" motiveaza ca "purifica" organismul. Mai sunt si ceaiurile scumpe, ff scumpe care contin substante inca legale pentru accelerarea metabolismului (efectul speed) dar nu stiu daca sunt accesibile la noi, forma ceai sau medicament.

Insa cu ceaiurile de la noi din comert... ce sa iti zic.ai grija unde esti la 30min dupa ce ai baut ala ca sa nu ai surprize cu accesul la toaleta.