| Mélancolie a întrebat:

Credeti in fantome? Motivati raspunsul.

4 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Da,cred deoarece in primul rand mama si uan din surorile mele au experimentata cazuri cu energi spirituale,si o mama niciodata nu te minte,ce mama ar vrea sa isi mitna copilu,uneori parca simti si tu ca este cineva langa tine, asa ca da exista, insa nu asa cu mvrei tu sa existe.Si ca sa iti spun ceea ce mi-a zis mama mea,ea fusese mai mult crescuta de matusa ei,care toti o urau pe matusa mamei mele,din cauza asta ea s-a gandit sa se otraveasca,ca sa scape de tot,matusa ia vorbit mamei mele spunandu-i ca ea nu va mai fi si sa nu ii duca doru,m-am nespunand nimic a plecat,matusa ei sa otravit,mama mersese sa ii spuna mamei ele si cand sau intors matusa ei era deja otravita,faza e ca ce aiurea ca totul incepuse sa arda in casa, ce legatura asre asta cu fantomele este ca, dupa ceva timp 1 luna ce a trecut mama castigase la scoala premi 1 ce se oferise o biblie,mamei mele ii erase dor de matusa ei iar acolo unde s-a nascut era un fel de a vorbi cu spiritele, un fel de tabla ouija nuam cia se folosea un lantic si o biblie, si se spunea tatal nostru de 3 ori ca sa invoci,mama a facut asa insa nu saintampaltnimic asa ca a trantit biblia pe jos,si a inceput sa se dea paginile singura inchizanduse dupa aia brusc singura.Ea mi-a zis ca a simtit o brezenta,iar in afara de asta dupa ce murit bunicu a inceput si la el sa arda toata lucrurile,cum sa itnampalt si la matusa.A doua faza este cu sora mea care inainte de examen a vrut sa afle daca il ia,impreuna cu prietenele ei a incercat aceeasi metoda ca si mama,si a raspuns ca da,a fost socata si asa a ramas,a inecput sa iaba comportament ciudat si faza e ca chair a luyat examenu,a fost adevarat ceea ce a zis. Daca tu icnerci sa vorbesti cu un spirit acesta te va face sa suferi pentru faptul ca ai incercat asta e ce am dedus din povestile familiei mele, mai sunt si alte insa se zice ca daca nu vezi nu crezi, iar atucnea cand vei vedea vei regreta ca ai vazut si ca nu ai crezut la inceput.

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Nu. Fantomele sunt doar niste personaje din Scooby Doo rolling on the floor)). Ele sunt cica mitice, dar ce e mitic mai intotdeauna nu exista.

| Alisstor a răspuns:

Dap. Tot ce are un nume exista. (asa zic eu)... adica, daca tot auzi atat de des de fantome, sigur este si o particica de adevar, nu?

| BLURREDLINES a răspuns:

Da, exista, doar cand crezi in ele ti se vor arata happy.