| robyroby a întrebat:

Credeti in Dumnezeu? Motivati`va raspunsul.

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da, cred.Si voi crede mereu, indiferent de ce mi se va intampla.Cred il El pentru ca imi da speranta sa merg mai departe si curaj pentru ce va urma. Dumnezeu nu e undeva sus, ci e printre noihee hee

| Flav a răspuns:

And here we go again.hee hee

| death a răspuns:

Da' el crede în mine? De ce să fac sluj în faţa unui presupus dictator imaterial care nu s-a arătat niciodată şi care este atât de laş încât îşi trimite copilul la moarte sigură? Nu, nu cred nici în Dumnezeu judecătorul, nici în Dumnezeu creatorul, nici în Dumnezeu manipulatorul de universuri. Poate dacă se prezintă cu nume, prenume, CNP, la uşa mea, şi dovedeşte că este Dumnezeu voi crede, dar tot nu am intenţia să mă smeresc în faţa lui. Nu fur, nu omor, nu râvnesc la măgarul sau la nevasta altuia, nu muncesc duminica, nu îl am nici pe el ca Dumnezeu, darămite alţii... În fine, respect destul de multe norme de morală "creştină", aşa că nu-mi fac eu griji că mă damnează cineva doar pentru că nu cred eu că există. Sunt destui care să-l pupe undeva, nu-mi simte mie lipsa.

| Cretzule a răspuns:

Da, cred in Dumnezeu pentru ca am fost aproape de moarte si am scapat pentru asta ii voi multumi toata viata.

| Mada a răspuns:

Nu pot sa spun ca nu cred... e ca si cum as fi eu contra lumii!
Stiu doar, ca undeva, in univers toata credinta noastra, a lumii s`a strans intr-un loc si s`a creat o energie ce ne tine in viata. Atunci cand ne va disparea credinta, principiile, vom disparea si noi!
Continua sa creziwinking!

| deathlord a răspuns:

Dumnezeu... da. cred in tot ce inseamns dumnezeu

| PlAC a răspuns:

Da, e singura explicatie a existentei noastre si singurul care da sens acestei vieti(au zis-o mari filozofi). Si asta e si prima conditie:Sa crezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie la,, cauta intrebari si raspunsuri`` dumnezeu... s-a discutat atat despre acest subiect... Dar hai sa mai repet: Da, cred! Pana acum, nu am ajuns sa inteleg ce zice stiinta: am evoluat din maimute, ele au evoluat si etc. Dar de unde s-a ajuns la evolutie, care a fost prima fiinta vie, sau primul lucru de pe acest pamant, cine l-a creat, de unde a aparut? pana acum, singura solutie mi se pare aprobarea existentei unei divinnitati care are grija de toate.