| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in fantome? Spirite? Cunoaste-ti cazuri de case bantuite? (As dori cazuri concrete, nu din filme)

Răspuns Câştigător
| Vallerie a răspuns:

Pai da,spiritile exista! Acestea nu sunt fantezii.ele deseori com unica cu noi apelind la vise. Pot spune ca de multe ori simp prezenta cuiva si in poze de multe ori apar umbre diferite, avind silueta unor oameni, de asemenea, strabunicii mei dupa ce au murit, deseori apareau in visele bunicilor cerindu-le ajuor... Ceea ce se adeverise ceva timp mai tirziu!

| Sweety27 a răspuns (pentru Vallerie):

Stii... atunci cand exista prezenta unui spirit apare si aerul foarte rece. Ai simtit cumva ca temperatura a scazut in acel moment?

| kariklop a răspuns (pentru Sweety27):

Cind a dorit sa es pe usa -a apucat racoarea, eu credeam ca s-a racit erul.

6 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Mie imi bate vantu in casa cand sunt 2 geamuri deschise. Ce sa este oare? Este o fantoma ( curentu' ) care rasare.

| Sweety27 a răspuns:

Ma intereseaza acest subiect si chiar as vrea sa realizez cateva studii. Am facut o comunitate pe facebook si va invit sa o vizitati, eventual sa lasati un like acolo. https://www.facebook.com/fantomamea2003
Precizez ca nu e genul de pagina dedicata celor sub 18 ani, care cred in vampiri sau adora Twilight. Vreau sa abordez subiectul fantome-spirite la un nivel stiintific si cu probe concrete, anchete. Credeti ca am sanse sa gasesc persoane serioase si interesate de acest subiect?

| kariklop a răspuns:

As vrea sa-ti spun un caz real care mi s-a intamplat mie nu stiu daca e vorba de spiritism sau nu:eram intro seara acasa stateam la computator parintii mei erau la o nunta, statind asa linistita brusc se stinse lumina, m-am speriat putin, dar am crezut ca a stins de la stantie, iesind afara vazusem ca peste tot era lumina dar am lasa asta. puninduma iarasi la computator auzeam ca ma strigase cineva, incet plecam sa deschid usa...cind a dat s-o deschid nu o puteam mi se tragea apoi eu nu puteam sa o deschid m-am speriat de moarte, vazind asta am plecat in ultia camera din casa si am luat citeva calmante...nustiu ce a fost, dar a fost ceva, e foarte real.

| Sweety27 a răspuns (pentru kariklop):

Mai locuiesti in aceea casa? I s-a mai intamplat cuiva din familie astfel de lucruri? Intra pe https://www.facebook.com/fantomamea2003 si poate aflam impreuna daca ai o casa SPECIALA