| Face2face a întrebat:

Credeti in prietenii adevarate? Ca acea persoana la care tineti atat de mult, care va stie toate secretele, care e acolo pentru tine intodeauna nu va va dezamagii niciodata? Ca va poate fi ca o sora/ un frate chiar daca nu aveti legatura de sange? big grin. Eu cred...love strucktongue.

Răspuns Câştigător
| l1t7leb0y18 a răspuns:

Toti spune NU!
Am o intrebare: Inainte sa ziceti NU EXISTE PRIETENIA.
Voi va intrebati pe voi insiva: Eu pot fi un bun prieten?
Daca macar TU poti fi un bun prieten.in lumea asta. rea big grinca sa nu zic altfel.inseamna ca prietenia existahappy

Exista prietenia?happy DA.
DE CE?
PENTRU CA EU POT FI UN PRIETEN FOARTE BUN!

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu!
prietenia nu exista!

| Paulla a răspuns:

Da! Nu trebuie sa iti stie neaparat toate secretele(nu spui totul nici mamei sau sorei/fratelui tau) e nevoie de multa incredere si acceptare.
"Dragostea si loialitatea sunt mai puternice ca legăturile de sânge." Am citit asta pe undeva dar nu îmi amintesc unde...thinking

| l1t7leb0y18 a răspuns:

Daca tu poti fi un bun prieten.inseamna ca exista prietenia! happy Daca tu ai trada un prieten pentru bani sau altceva.atunci nu existahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu!

| KrayzeeAna a răspuns:

NU!
Am trecut prin prea multe si acum sunt sigura ca asa ceva nu exista! Nu te lasa pacalita de aparente, oricine, oricat de apropiat ar parea iti va intoarce odata si odata spatele. Poate exact cand te astepti mai putin.Fi pregatita pentru chestia asta, pentru ca in mod sigur ti se va intampla si iti va fi greu sa mergi mai departe dupa o chestie de genul...In viata, doar familia iti vrea binele, sa ti minte mereu treaba asta.Si orice ar fi, trebuie sa ai incredere doar in tine, in nimeni altcineva.Ai grija de tine.Te pup papapa wave