| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati iubi o persoana enorm de mult si ati vrea sa va creati o relatie cu ea si ea nu stie ce aveti de gand si la final v-ar spune:Te simt doar ca pe un frate/sora!, cum ati reactiona?

8 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Suparat is doamne iar, suparat. Dar mi-as cauta si mie vina, daca nu i-am aratat de la inceput ce vreau.

| Werrich a răspuns:

As întrerupe legătura cu ea deoarece m-a pus în Friendzone.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-as intreaba ce am facut gresit. De ce nu m-am dat la ea de la bun inceput.

| tzionut a răspuns:

Daca spui ca o iubesti, si crezi ca iti doresti o relatie cu ea, o saptamana nu mai vorbi deloc cu ea, fara mesaje, fara chat, fara taguri la poze, nu te mai intalni deloc cu ea. Citeste niste carti, alearga, ocupate de tine.
Dupa o saptamana vorbeste cu ea, si stabileste o intalnire. Explicai fetei ca din pacate pentru tine tu vrei mai mult decat o relatie de prietenie cu ea, si intreaba ce isi doreste de la tine. Mai mult sau deloc. Fara cai de mijloc.
Daca alege mai mult, felicitari ai iesit din friendzone.
Daca iti spune ca te vede doar ca un prieten, inseamna ca nu are sens sa pierzi timpul alergand dupa ea si continua sa faci sport, sa citesti sa te ocupi de tine. Ignora fata complet social, iar daca va intalniti fizic, poarta discutii foarte scurte si seci.
Vei gasi mai devreme sau mai tarziu fata care va vrea o relatie cu tine. Daca te ocupi de tine in loc de ceilalti.

| Cineva797406016386 a răspuns:

Bag pu la-n lume și o părăsesc pă fată și gata happy

| cristian200313 a răspuns:

Daca mi-ar da FZ, mi-as vedea de treaba si mai departe.

| imario567 a răspuns:

Daca am gasit pe cineva de car sa imi placa acum de ce sa nu gasesc si in viitor pe cineva