| Florentina9210 a întrebat:

Cum ati reactiona daca ati afla ca mai aveti un/o frate/sora, de la o persoana care v-ar contacta pe internet?

cred ca prima intrebare in minte ar fi : "tati, pe unde ai umblat vagabond"?

31 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu as crede asa ceva

| Violleta2022 a răspuns:

Preoblema este mai delicata si nu as crede chiar tot ce spun unii si altii pe internet, ca atare, i-as sfatuii pe aia de te contacteaza, sa vorbeasca cu parintii tai intai, fara sa ma reped sa trag concluzii sau sa debitez prostii pe care sa le regret mai tarziu.
Glume de prost gust se fac tot timpul, deci, nu te repezi in nici un caz sa-ti acuzi parintii. Daca ai vedea un test de paternitate sau un certificat de nastere cu nuleme parintilor tai, da, as crede, dar si atunci as intreba cum de s-a ajuns in situatia aia.

| Florentina9210 explică (pentru Violleta2022):

Da, nu mi s-a intamplat mie personal, m-am referit in general.

| Drimmero a răspuns:

Pe ce baza l-as crede pe cuvant?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Ti-ar arata niste acte, sa zicem?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

De unde m-ar cunoaste, de unde ar face rost de acte? Astea sunt precum miturile cu Mos Craciun/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Fac eu rost de acte.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Bwuahaha

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu mi-as dori un frate ca tine!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Tu ca tu, dar cine te-ar vrea ca sora?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Daniel ( Zukest ). El e ''fratiorul'' meu!
Stii de ce nu te-as vrea? Pentru ca m-ai bate zilnic! Te-ai enerva pe mine, tu si aici te enervezi, nu iti convin unele lucruri pe care le scriu si dupa zici ca glumesti. Pana si Ray, a constatat acest lucru!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu ma enervez eu doar pentru atat, ati constatat eronat.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Hai, hai. Da-o la intors!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Recunoaste,ti s-a pus pata pe mine/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Da rau de tot! Nici nu mai pot dormi noaptea din cauza asta!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

rolling on the floor))))))

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Si rasul e un raspuns!

| OldSoul a răspuns:

Daca e fata i-as spune ca as vrea s-o cunosc, daca e baiat i-as spune ca nu are cum ca-s adoptat...

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Ti-ai dori o sora, sa inteleg?

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu, am deja! laughing
Dar de cunoscut tot as vrea s-o cunosc.happy

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Eu mi-as dori un frate, sa am cu cine ma certa! laughing
Deci, ce zici?

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

happy
Ok, cand ai chef de cearta dai mesaj pe facebook ma anunti ca vrei cearta si ne certam cat vrei happy

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Ah, desigur! big grin Uite cine ma intelege si pe mine!

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Cineva trebuie sa faca si astahappy
Problema e ca daca ne intelegem nu o sa ne putem certa, dar cel putin incercam. laughing

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Promit ca nu dau tare! laughing

| R0R0 a răspuns:

M-as mira.Asa incerca sa ma gandesc daca parintii mi-au zis de asta.In caz contrar, i-as intreba. Avand in vedere si ca sunt singura la parinti, as fi mai mult decat incantat.
Aici conteaza si siguranta pe care o ai atunci cand crezi ce ti-a zis persoana ce te-a contactat. E posibil sa minta.

| Florentina9210 explică (pentru R0R0):

E posibil sa minta dar e posibil sa spuna si adevarul. Si pe mine m-ar bucura faptul acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as afla de la o persoana de pe net, as crede ca face misto de mine.Adica,de ce i-ar pasa, pe cine am eu frate/sora?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As zice:altu', frate, nu eram suficienti 13?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei iti pot raspunde mai pe indelete pe privat.Am patit-o!