| numA a întrebat:

Credeti in schimbare? Credeti ca un anumit individ se poate schimba dintr-o persoana negativa, vicioasa, lenesa, delasatoare, etc. intr-o persoane pozitiva, plina de energie, sincera, iubitoare si muncitoare? Eu inca nu am reusit sa ajung la rezultatul dorit in legatura cu propria mea persoana, inca nu sunt asa cum vreau sa fiu. Voi ati reusit sa va schimbati? Traiti in prezent viata pe care o aveti in capul vostru in fiecare zi?
Orice exercitii, sfaturi, experiente, etc. sunt binevenite. Multa dragoste!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Michaeel a răspuns:

Cred in schimbare, asta vine de la cineva care s-a schimbat mult într-un interval de 12 luni. Daca ar fi sa ma descriu,persoana care am fost in ziua asta acum un an,as descrie o persoana complet diferita fata de cine sunt eu acum.Mi-am schimbat gândirea, comportamentul, obicei-urile, gusturile si in general, toată persoana.Inca mai sunt lucruri pe care as vrea sa le schimb,cum ar fi narcisismul si egoismul meu imens, chiar si ușoara ciudățenie si comportament.Dar oricum, nu vreau sa fac asta despre mine, voiam doar sa iti arat exemplul propui legat de schimbare. Am avut norocul sa găsesc ceva care ma pasionează si care sa imi deschidă mintea catre un nou început, mai ales ca a trebuit sa dau un examen important acum câteva luni si experienta aceia m-a schimbat mult.Am citit si Anna Karenina si toate personajele sunt descrise a fi draguțe, cu bun-simt si educate încât citind întruna mi-am dorit si eu sa fiu ca ele.Incert zilnic sa devin o versiune cat mai buna a mea chiar daca adesea pot părea usor răutăcios prin răspunsurile melebatting eyelashes Cu siguranța daca ai voința si buna stare vei reusi si tu sa te schimbi in mult mai bine! Oricine mai are nevoie de o schimbare, mai ales ca suntem oameni si continuam sa invatam.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din om bun am ajuns rau cu femeile. Le prefer pe alea cu bani asa nu imi cer mie si nu sta pe interes. Alea sarace nu pentru ca am scarba fata de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi da şi nu. Unii se schimbă datorită experienţelor pozitive sau negative din viaţa lor, alţii rămân la fel, orice le-ai face.
Sunt de părere că omul se poate schimba cu adevărat în bine numai datorită intervenţiei divine, dar şi el trebuie să-şi dorească acest lucru căci Dumnezeu nu intră cu forţa în sufletul omului, cum spune şi versetul: "Vă voi da o inimă nouă şi voi pune înăuntrul vostru un duh nou. Voi îndepărta inima de piatră din trupul vostru şi vă voi da o inimă de carne." - Ezechiel 36:26