| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in sfarsitul lumii (21.12.2012)? De ce da/nu?

14 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Eu deja sunt nemuritoare, in 17ani am trecut prin vreo 10 apocalipse si tot vie am ramas, Nu cred e o prostie, la fel cum au fost si cele din 2002, 2006 sau 20011. Un cercetator cu capu pe umeri a explicat ca se sfarseste un an calendaristc la maiasi pe data aia.
Nu vine sfarsitul atunci si vine inceputul vacantei de iarna,

| Unffox a răspuns:

Ooooh, da. Cred.

Dar cu data din paranteza ce-i?

| Maiiiaaa a răspuns (pentru Unffox):

Cica pe 21.12. 2012 e sfarsitul lumii.

| Unffox a răspuns (pentru Maiiiaaa):

Asa, si?

Cica in mai e ziua mea, dar fara sa arat certificatul nu ar trebui sa ma creada nimeni.

| Maiiiaaa a răspuns (pentru Unffox):

Asa e.

| positivity a răspuns:

Cu siguranță sfârşitul lumii va veni cândva, dar nu prea curând, ci peste milioane de ani.
21.12.2012 este doar o zi obișnuită, ultima zi de școală, începutul vacanței de iarnă.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu,mi se pare o prostie.Sincer,se mira si astia pe la tv. ce sa mai minta ca sa atraga atentia.In primul rand, sfarsitul lumii trebuia sa vina si in 2000, si in 2007 [dupa spusele lor] insa, nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii, e ceva ce oamenii nu pot afla chiar atat de usor, sau poate deloc.Pa-pa!happy

| PRoMeTHeUM a răspuns:

Nu cred in acest sfarsit al lumii dar pot sa zic ca n ar strica de loc, e prea multa masonerie si indiferenta in aceasta lume prost facuta. :p

| treiLEI a răspuns:

Nu de multe ori s-a mai zis si nu s-a intamplat.

| Yo21 a răspuns:

Nu cred. S-a mai spus si alta data ca e "sfarsitul lumii", dar nu a fost. Normal ca nu cred, se zice doar ca este sfarsitul calendarului la maiasi (sau ceva in genul). Asa ca stai linistita, nu iti face griji, va fi doar cand Dumnezeu va considera potrivit. Pa, pa! happy

| Maiiiaaa a răspuns (pentru Yo21):

Eu oricum nu cred, sunt foarte calma. Daca e, asta e, nu putem face nimic. Doar intrebam sa vad parerile celorlalti.

| Maiiiaaa a răspuns (pentru Yo21):

s-a spus de mai multe ori laughing

| MrsPanda a răspuns:

Nu raised eyebrows Pentru ca a mai fost sfarsitu lumii inca de 6 ori, si am murit inca de 7 ori. oh go on.

| OneMore a răspuns:

Nu,daca sfarsitul lumii ar veni cand se spune, ar fi trebuit sa mai vina de cateva ori pana acm.Deci Nu