| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Credeti ca in 21.12.2012 se va intampla ceva?(sfarsitul lumii, vin extraterestii, vine Iisus, etc.) sau pur si simplu se termina calendarul Mayas?

Răspuns Câştigător
| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Dupa parerea mea va veni sfarsitul lumii.Eu zic ca va exploda pamantul big grin

18 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Toate semnele ne arata ca traim vremurile de pe urma.Nu poate sa spuna nimeni cu exactitate ziua cand va veni, dar este chiar la usa!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

In 21.12. 2012 se va intampla ca voi incerca sa-mi revin de la betia de ziua mea. happy

P.S: se trermina calendarul mayasilor.

| KlaraWeiss a răspuns:

Da, se va intampla. Pe 21 decembrie 2012 se serbeaza Sfanta Mucenita Iuliana si Sfantul Mucenic Temistocle. Si atat. Iar cat despre sfarsitul lumii, numai Dumnezeu Tatal stie cand este, nici mayasii, nici nimeni altcineva. http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Bia_8599 a răspuns:

¨Nu este treaba voastră să ştiţi vremurile sau soroacele; pe acestea Tatăl le-a păstrat sub stăpânirea Sa.¨(Fapte 1.7)

¨Vegheati dar, pentru-ca nu stiti in ce zi va veni Domnul¨Matei24:42

¨Cât despre ziua aceea, sau ceasul acela, nu ştie nimeni, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl.¨ (Marcu 13.32 şi Matei 24.36)

„Cât despre vremi şi soroace, n-aveţi trebuinţă să vi se scrie, fraţilor. Pentrucă voi înşivă ştiţi foarte bine că ziua Domnului va veni ca un hoţ noaptea." 1 Tesalomiceni 5:1, 2

Mat. 24: 43-44 „Să ştiţi că, dacă ar şti stăpânul casei la ce strajă din noapte va veni hoţul, ar veghea şi n-ar lăsa să-i spargă casa. Deaceea, şi voi fiţi gata; căci Fiul omului va veni în ceasul în care nu vă gândiţi."

| mihaibrasov a răspuns:

Nu se termina niciun calendar mayas, nu se intampla nimic. E totul doar divertisment... Chill!

| Amorezatul a răspuns:

Salutari! Eu personal nu cred si nu am crezut niciodata in asemenea teorii! Daca iti place stiinta ai aici 10 motive ca sa te dezmeticesti! http://www.descopera.ro/......te-in-2012

| anka89 a răspuns:

Nu stie nimeni cand si daca va veni sfarsitul lumii, dar eu am citit despre astea pe net si bineinteles cred in stiinta.Nu stiu daca va veni sfarsitul lumii, dar sigur ceva se va intampla.Asta poate sa fie bine sau rau.

| ciresik80 a răspuns:

Nu cred, lumea se va termina cand se vor implini toate semnele din Apocalipsa Sfantului Ioan.

| NIMENII a răspuns:

Daca citesti Biblia ai sa vezi cum o sa vina sfirsitul, asa ca stai calm cu extraterestri aia, daca vin ia si fa terci din ei.laughing

| nicvamp a răspuns:

Nu-ti fa griji de calendarul mayas, s-au plictisit s-au nu au mai avut timp sa scrie. Numai Dumenezeu stie cand vine. P.S.:o idee ar fi atunci cand nimeni nu mai e credincios.

| Reek54 a răspuns:

rolling on the floor) vine Satana sa ne ia

| EmaS a răspuns (pentru Reek54):

Eu Il astept pe Domnul Isus, nu pe satana.

| youmail a răspuns:

N-are frate nici o treaba. AU mai fost de'astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a intamplat ceva la trecerea din 1999 2000? prosti deale lor nu ii crede ca numa aiurea vorbesc

| radugolgolut a răspuns:

Da o sa vina dar nu in 21.12 2012 ci in 21.12 2011 adica peste vreo 2 luni, o sa se ciocneasca pamantul cu un meteorit cam de dimensiunea ucrainiei.

| lavinia148 a răspuns:

Nu se va intampla nimic doar aia cu calendaru mayas

| alexandra_6991 a răspuns:

Am aut ca lumea a4a s-a terminat in 1987 si a 5a incepe atunci dar atunci lumea va fi a5a oara la crearea de noi tehnologii si lucruri care nimeni nu le gandeste acum si 2 oameni speciali vor deveni asa de inteligenti incat vor fi de 10000 peste einstein

| Stefus a răspuns:

Semnele din apocalipsa deja se vad, dar sfarsitul va veni cand pamantul e deja secatuit si omenirea in prag de disparitie, asa ca nu mai avem mult, dar oricum, vor trece alte mii de ani pana atunci big grin, noi suntem oale si ulcele pana atunci,,, in zilele de pe urma'' = batalia marilor puteri pentru resurse( fie ele putine), ducand la disparitia rasei umane= iisus pe nori rapeste pe cei drepti etc laughing va prinserati laughing