| ForYouu a întrebat:

Am auzit ca 21.12.2012 vine sfarsitul lumii x_X. Eu nu cred asa ceva :d. Voi credeti?

Răspuns Câştigător
| xxdeeaxx a răspuns:

Nu o sa vina pe 21.12. 2012 niciun sfarsit al lumii. De ce? Simplu, lumea nu se sfarseste asa dintr-o data, doar pentru ca unii asa cred. Iar faza cu predictiile mayase cu siguranta se refereau la un sfarsit al unui ciclu. Oricum, mayasii aveau 3 calendare, unul al religiei, altul solar, si cel lung (asta ce spune ca lumea de pe Terra se termina la 21.12. 2012 la ora 11:11 GMT) ma rog, e o prostie...aaa, s-au gasit tablite mayase ce contrazic acest final al lumii. La data de 21 octombrie 4772, ce spun ca mayasii vor sarbatori un mare eveniment, "a 88 aniversare". Deci, lumea nu se sfarseste, ci se sfarseste un ciclu.

1 răspuns:
| Roooxs a răspuns:

Nu, astea sunt doar prosti laughing asa se zicea ca la inceputul lui 2012 vine sfarsitul lumii, uite ca n`a venit. relaxeaza`te :*