| SweetySweet a întrebat:

Credeti in teoria creatiei divine sau in teoria evolutionista? De ce?

4 răspunsuri:
| PRamona a răspuns:

Citeste asta, dar citeste tot : http://www.everystudent.ro/exista/?gclid=CJPt_avxrrkCFcdZ3godnUoAJA si o sa crezi 100% t. creatiei divine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evolutionista. Creationismul mi se pare o fabulatie.

| AlinPopescu1 a răspuns:

Toti am fost creati de Dumnezeu!
Studiez foarte intes subiectul...
In primul rand, exista mii de dovezi ca exista puteri supranataurale pe acest Pamant. Dar tot ce este bun vine doar de la Domnul nostru Iisus Hristos.
In al doilea rand...chiar crezi ca in cateva sute de milioane de ani doar din simple. subst. chimice s-a format dintr-o data si miraculos microbii?! CUM?!

| MariuLord a răspuns:

Teoria creatiei divine.Deoarece evolutionismul e doar o etapa a acesteia, te-ai intrebat vreodata daca spatiul are vreo limita? Ei bine nu are, exista oriunde, din orce timp, si va exista intotdeauna.Acest gigantic nu putea fii creat decat printr-o forta divina...