| Anaais a întrebat:

Credeti in viata vesnica dupa moarte?

14 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Da

| fuzzer a răspuns:

Mai intai de toate trebuie sa te convingi ca tu crezi, si ce te indeamna sa faci acest lucru.

| andrei1237 a răspuns:

Da.

| VisionsofaGod a răspuns:

Nu ar avea logica daca ar exista viata dupa moarte. Oamenilor le este frica de moarte si vor ca viata lor sa nu para atat de nesemnificativa. Ei cred in orice doar ca sa poata dormi noaptea linistiti.

| Anaais explică (pentru VisionsofaGod):

Isus asa ne-a promis. 'Cine crede si se va boteza, va fi mantuit.Cine nu, va fi osandit.'

| CapitanPufuletee a răspuns:

Da. Este mult mai placut sa te gandesti ca dupa ce mori, daca ai fost credincios, ajungi in Cer ci nu dispari pur si simplu, nu?

| Anaais explică (pentru CapitanPufuletee):

Intr-adevar,e placut sa te gandesti. Dar e mai placut sa fii sigur de acest lucru.

| CapitanPufuletee a răspuns (pentru Anaais):

Pentru a fi sigur de asta trebuie sa ai credinta. Daca esti sigur ca vei merge in Cer si crezi, vei ajunge! (:

| TimariuLuisa a răspuns:

Da happy

| Anaais explică (pentru TimariuLuisa):

Ce te face sa crezi asta?

| TimariuLuisa a răspuns (pentru Anaais):

Ei, nu stiu exact cum sa iti raspund pentru ca nu stiu cate cunostinte ai tu si nici eu nu stiu prea multe dar o sa incerc sa ma fac inteleasa.
Isus a venit pe pamant si prin asta ne-a dovedit. Nu stiu care este credinta ta in Dumnezeu si nu stiu daca tu crezi ca Isus a venit pe pamant ca sa ne mantuiasca. El a promis. A spus ca cine crede in El, va fi mantuit, adica va avea viata vesnica alaturi de El. El a venit pe pamant tocmai pentru asta. Nu stiu exact cum sa explic ca sa par credibila...doar...eu cred din toata inima ca Dumnezeu are un loc pregatit si pentru mine acolo, in Cer. Iar dupa ce voi muri, in functie de faptele mele si in functie de ''comportamentul'' meu voi ajunge in Iad sau in Rai.
Pfff, nu m-am justificat prea bine nu? straight face

| Anaais explică (pentru TimariuLuisa):

Te-ai justificat foarte bine.O zi buna!

| TimariuLuisa a răspuns (pentru Anaais):

Si totusi, tu vroiai doar sa asculti si parerea altora, sau esti nedumerit in legatura cu asta?

| Anaais explică (pentru TimariuLuisa):

Cred in El, in minunile Lui, in moartea Lui si in invierea Lui.