| Anonimboy111 a întrebat:

Crema depilatosre poate afecta alunitele? am folosit crema depilatoare de barbati si pe abdomen am o alunita si am dat pe ea netinand cont si pe langa s-a iritat, ce pot face?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu cred ca esti constient de pericolul pe care il pot prezenta alunitele.Nu trebuie sa le deranjezi nici mecanic (cu lama, haine etc.) nici chimic (cu creme de orice fel etc.). Probabil ca vei supravietui, iar daca nu faci asta deja, uita-te la ea lunar, sa nu-si schimbe forma, marimea, culoarea, textura.Cand se intampla asa, mergi la medic.Pentru iritatii vezi de ceai de musetel, poate ai prin casa. Data viitoare foloseste doar o forfecuta mica, dezinfectata, sa tai parul din acea zona, e mai ok asa.

| sergciann a răspuns:

Du-te la spital și Întrebă acolo.

| Anonimboy111 explică (pentru sergciann):

N am de ce sa merg la spital