| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce profil am sanse mai mari sa fac dreptul? Cu stiinte sociale sau stiinte umaniste?

3 răspunsuri:
| ionandreea97 a răspuns:

Mai intai sa iti explic cum e cu profilurile la liceu. Ai profil real(specializari mate-info si stiinte ale naturii) si profil uman(filologie, stiinte sociale). Pentru drept cel mai bine ar fi sa mergi la uman la stiinte sociale insa sa fie la un liceu bun ca sa se faca serios.

| SimonaMaria869 a răspuns (pentru ionandreea97):

Ok,dar am vazut pe wikipedia ca exista si stiinte sociale si umaniste:http://ro.wikipedia.org/wiki/%C8%98tiin%C8%9Be_sociale
Multumesc oricum!

| ionandreea97 a răspuns (pentru SimonaMaria869):

Pai am spus de ele. in asta intra filologia si stiintele sociale. Ce ai gasit tu pe wikipedia e definitia stiintelor sociale nu profilul ca atare.