| Secret_9808 a întrebat:

Cu ce zodie se intelege cel mai bine taurul? (dintre gemeni si capricorn ma intereseaza cel mai tare) Multumesc!

Răspuns Câştigător
| FanMJJ a răspuns:

Capricorn
Taur si Capricorn, Pamânt si iar Pamânt. Poate o "capra" sa stea sub acelasi acoperis cu un taur? Ba bine ca nu. O relatie cu mari sanse de reusita.

Amândoi sunteti semne de Pamânt, ceea ce înseamna ca gânditi cam la fel si va puteti întelege sau chiar simti unul pe altul intuitiv. În primul rând, Capricornul te inspira, fiindca el nu este omul care sa stea în vale – capra trebuie sa se urce sus pe culmi si sa se catere pe stânci ca sa se simta în largul ei : e ambitios si insistent. Acolo, în vârf de munte, se simte bine Capricornul, si are destula rabdare si insistenta ca sa-si atinga scopurile. Este foarte muncitor/silitor. Atunci când se apuca de ceva, se dedica si se implica.

Ca si tine, Capricornul stie sa învârta si mai ales sa administreze bani, asa ca la capitolul finante casnice n-o sa aveti de suferit. Viata voastra în doi va fi armonioasa, fiindca fiecare stie din proprie experienta ce vrea sau de ce are nevoie celalalt. Desi adesea are un simt al umorului foarte dezvoltat, Capricornul este guvernat de Saturn, planeta seriozitatii si a lectiilor primite de la viata, ceea ce-l face sa fie mai serios, mai prevazator, adesea chiar pesimist : el pune mereu raul în fata. Vei vedea adesea un Capricorn îndragostit ca se asteapta la dezamagiri : este influenta lui Saturn. Asa ca pregateste-te sa-i dai toate asigurarile necesare, toate dovezile de dragoste (pe care nu le cere, dar le asteapta...), si sa fii cât poti tu de fidel(a). Desigur, aceasta din urma calitate n-ar trebui sa-ti puna probleme, Taurul este devotat si fidel de felul lui, nu trebuie sa faca eforturi speciale pentru asta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste aici:http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/taur/

| Catalina3920 a răspuns:

Cu vaca