| Mihaela23_2814 a întrebat:

Cu media de admitere 9.58 pot intra la Filologie bilingv limba engleza de la Colegiul National Gheorghe Munteanu Murgoci din Braila? Stiu ca ultima medie de pe ghid, de anul trecut, a fost 9.05, dar as dori cateva pareri.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

In primul rand, felicitari pentru o medie asa de buna! Eu as zice ca intri, dar nu-ti poate da nimeni vreo garantie, stii cum e, fiind si locuri putine exista un risc sa existe 28 de medii mai bune ca a ta care sa vrea sa mearga acolo happy Sincer insa nu cred, foarte multi dintre cei cu medii foarte bune merg pe mate-info sau stiintele naturii, deci iata, un argument ca ai sanse bune sa intri unde vrei. Poate-mi dai un semn sa-mi spui dupa ce afli rezultatul final. Mult succes!

2 răspunsuri:
| AnneKitten a răspuns:

Da,poti intra lejer.Tu avand media mare vei intra printre primiiwinkingDe ce nu optezi pentru un liceu cu media ta, una mai mare?

| Mihaela23_2814 explică (pentru AnneKitten):

Pai, nu stiu daca esti din Braila, dar acesta este cel mai bun liceu de aici. Nu as avea probleme sa ma duc si la mate-info, dar pe mai departe vreau sa urmez drept sau actorie, iar acesta este un profil care imi permite sa acced la specializarile antementionate.