| DarkOrbitMoon a întrebat:

Cu o saptamana in urma m-am intalnit cu un baiat. S-a mutat in Romania din Germania, a venit sa faca facultatea aici. M-a apreciat mult ca nu m-am culcat cu el din prima seara, imi zice ca sunt draguta si am o frumusete naturala...si ma place, cel putin asa spune.
Ideea e ca noi facem parte din lumi diferite, el e foarte bogat, iar familia mea e modesta. Efectiv poate sa aiba orice fata vrea. Chiar daca spune ca ma place si vrea sa fim intr-o relatie, eu nu pot sa ma culc cu el dupa o saptamana, cred ca l-ar deranja asta, pe langa asta mai am si retinerea ca e foarte bogat si nu vreau sa creada ca stau cu el pentru bani.
Daca incepem ceva stiu ca se va termina repede, eu nu-mi permit lucurile pe care el le are, nici nu sunt genul sa accept orice de la un barbat.
Nici macar nu stiu daca ma place sincer, desi ma cauta, dar as vrea sa ma distantez de el. Dar cum? Cum sa ii spun ca nu mai vreau sa ne intalnim? Langa el ma simt nesigura, stiu ca familia lui nu ma va accepta niciodata, poate dupa un timp nici el, si il inteleg. De ce sa fie cu mine cand poate sa fie cu una care e la nivelul lui?

14 răspunsuri:
| Gregory a răspuns:

Daca voi credeti ca v-ati indragostit unul de celalalt eu zic sa luptati pentru iubirea voastra. Daca va iubiti cu adevarat va veti accepta asa cum sunteti. Important este sa mai rezisti si din punt de vedere sexual, ca sa-ti dai seama in primul rand ca te place ca om, pentru ceea ce esti tu. Mult succes si nu abandona lupta! Poate este un baiat bun si chiar merita sa fii intr-o relatie cu el.

| Violleta2022 a răspuns:

ESte simplu: ii spui clar si raspicat, cu toata gura, ca nu simti nimic pentru el, nu te atrage si nu vrei sa ai o relatie care nu face sens pentru tine.
Probabil ca, faptul ca-i rezisti acum il face sa te vrea atat de mult. Dar fiind bogat si putand avea tot ce-si doreste probabil ca asta il intariata cel mai mult, ca ii rezisti si nu ii faci pe plac.
Daca esti slaba de inger, te va convinge sa fii a lui, iar dupa aceea te va arunca ca o carpa folosita.
Ca sa scapi de un om nu-ti trebueisc cursuri de despartire si nici scoli inalte de limbaj elevat, trebuie doar sa deschizi gura si sa-i spui ca nu va potriviti, ca nu vrei o relatie cu el si ca s-a terminat.

| SG1995 a răspuns:

Draga il place, si daca n-a vrut doar sa faceti sex si el te place, deci nu te mai autosabota atat, rezolvati problemele cu tine insuti si fii femeie. Apoi daca ai lui au ochii de vazut, vor vedea ce caracter ai si nu cred ca nu te vor accepta, dar in primul rand accepta-te tu insati asa cum esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad de ce te-ai distanta de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce dracu' te simti inferioara cuiva doar pentru ca are o situatie financiara mai buna?! straight face Cum ar putea sa creada ca stai cu el pentru bani daca tu refuzi orice favor material din partea lui? Ar trebui sa-ti rezolvi problema cu stima de sine si sa investesti in tine, daca pisi s-a nascut si a primit scutece cu fir de aur nu e mai presus. De unde stii ca familia lui nu te va accepta? Ii cunosti sau este doar o idee preconceputa? " Nu mai vreau sa pastram legatura " + motivul care te-a facut sa iei aceasta decizie.

| DarkOrbitMoon explică (pentru anonim_4396):

laughing) E o idee preconceputa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CryOfTheBlackBirds te numeai acum cativa ani?

| DarkOrbitMoon explică (pentru anonim_4396):

De mult, da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Pff. Nici sa nu te mai recunosc fara avatarul lui Brittany Murphy. Sau al tau dar na, semanati.

| DarkOrbitMoon explică (pentru anonim_4396):

Semanam in unele poze. laughing
Ce sa ma recunosti, ca nici n-am mai postat...

| DovleacTurbat a răspuns:

De unde stii ca e "foarte bogat"?

| DarkOrbitMoon explică (pentru DovleacTurbat):

Pentru ca mi-a povestit(fara aroganta), i-am vazut casa, masina, hainele pe care le poarta, locurile in care se duce, tarile pe care le frecventeaza, stiu cum e.
Ar trebui sa imi raspunzi la intrebare, nu sa-mi pui intrebari despre situatia lui.

| munteanuionvictor a răspuns:

Pur și simplu îi spui că nu te interesează o relație cu el deoarece sunteți prea diferiți și nu te simți în siguranță în preajma lui.

| Noone09 a răspuns:

Pai daca iti place de el ce rost are sa iti mai pese de ce va zice lumea serios acum toți va gândiți numai la vecinu de langa voi dar mie chiar nu imi pasa ce zice cineva despre mine in cel mai rau caz il iau la palme happy