| PumpkinDoll a întrebat:

Cum a fost adolescenta voastra? Eu am doar 20 de ani,deci nu pot sa vorbesc ca si cum as avea 40, dar acum 4-5 ani uram aproape toata lumea care asculta muzica de la radio,manele... orice in afara de hip-hop si rockareala fara ca macar sa cunosc persoana,ma imbracam numai in negru,dar numai in negru,nu suportam ideea de alta culoara la haine, culmea ca acum imi place la nebunie rozul in special ....si alte culori.Acum imi plac anumite genuri muzicale pe care le uram inainte.Am si prieteni care imi spun mai in gluma sau mai serios "Revino-ti la normal"

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prima iubire cu o romanca desigur o dezamagire desigur in rest a fost si bine si rau

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil te apropii de primul ciclu menstrual, si intri in normal.
Renunta la prietenii de pana acum, daca nu te lasa sa te maturizezi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai da, revino-ti la normal! Sau a fost doar o faza de rebeliune temporara cu negrul si muzica. Eu fac 40 la anul si inca merg la concerte/festuri de metal, ascult 90% metal, inca vreo 8% alte genuri non-mainstream, si vreo 2% lalaieli, dar niciodata manele si de-alde alina irimia sau altele de genul... zi-i, antonia, de exemplu. Nu prea am ce exemple sa dau fiindca doar accidental dau peste clipuri de astea si chiar retin cine se face ca ar cinta acolo. Bine, nu pot spune ca in adolescenta uram pe toata lumea care asculta o anume muzica. Eu de cand ma stiu urasc pe toata lumea cu foarte putine exceptii, doar ca acum disimulez foarte bine.

| PumpkinDoll explică (pentru GabiDumitrescu):

Nici eu nu ascult manele sau radio,dar nu mai am ura aceea ca inainte,acum sunt ceva gen''Ok,asculta ce-ti place'', mda... poate unele persoane se schimba si altele nu(n-o spun ca si cum ar fi ceva rau)Daca cineva imi spunea inainte ca o trupa sau un artist pe care il ascult e naspa, ca nu ii place sau chesti de genu intram in depresie(fiind ironica aici). Ceva in genu asta eram inainte, Acum is ceva gen ''Stop it, get some help''

https://www.google.ro/......ps?/search

| PumpkinDoll explică (pentru GabiDumitrescu):

Observ ca si unele trupe pe care le mai ascult din cand in cand si-au schimbat cel putin vestimentatia.Lasand la o parte muzica, poate o sa ti se para naspa... whatever, dar se poate vedea diferenta.

https://www.youtube.com/watch?v=erjP5c8Qheo
https://www.youtube.com/watch?v=-D5Y50tQc6c

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Amuzanta asta cu vestimentatia. Gen Pyogenesis:
https://www.youtube.com/watch?v=nC3t0-yEBy8
https://www.youtube.com/watch?v=IRMeBEGjdSE

Vestimentatia ma cam lasa rece. Desi am si eu ceva tricouri si hanorace cu trupe, de regula ma imbrac alb/gri/crem pentru ca nu suport vara sa crap de cald.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru PumpkinDoll):

A, bine, daca cineva asculta altceva atita vreme cit nu trebuie sa aud si eu e ok. Ii detest si pe aia care umbla cu muzica pe telefon data tare pe strada in loc de casti si daca asculta chestii care imi plac.winking

| PumpkinDoll explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu ma imbracam numai in negru si la 40 de grade ca sa fiu cool.....cica. =))
https://www.youtube.com/watch?v=UCCyoocDxBA
https://www.youtube.com/watch?v=FsDSIEq7O08

Uite alta comparatie =))

| PumpkinDoll explică (pentru GabiDumitrescu):

Got u, chiar daca mie imi place poate altora nu le place, deci ia-ti niste casti.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Pai cu casti nu mai poti sa te dai jmeker...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Pare a se purta retro destul de mult in ultima vreme, si ca stil muzical si vestimentar.