| MangoGirl a întrebat:

Cum a fost primul vostru sarut? la ce varsta l-ati primit? regretati acest lucru? ce sfaturi imi dati fiindca am emotii...stiti voi.sa spuneti pliz cati ani aveati

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Te referi la un sarut de la un baiat. Pt ca la varsta de 1 an m`am sarutat cu mami. EEh. eram mica, nici nu stiam ce sunt alea buze laughing
Primul meu sarut a fost la 13 ani si 8 luni (am mentionat)...
A fost unul... neasteptat.
Iarna, am fost cu un coleg la o,, plimbare'', colegul era vecin (la bloc) si tineam mult unul la celalalt, ne spuneam,, te iubesc'' si forme din astea, si,, iubi'' chestii, dar nu ne spuneam,, suntem iubiti''.

Asa, deci eram aproape de zapada si langa era si putina gheata. Eu am alunecat pe gheata si am cazut in zapada. El m`a luat de mana si m`a ridicat. Atunci, m`a sarutat. Pur si simplu si eu simteam ca vreau sa fac acelasi lucru. A fost un lucru romantic... unii o sa ziceti ca este,, siropos'', dar nu radeti de sentimentele altora!
Dupa ce ne-am sarutat pe mine m`a cuprins un zambet larg si plin de iubire. A fost un lucru de neuitat. Am stat de atunci cu baiatul acela pana la varsta de 14 ani jumatate. dar ne-am despartit. Fiteeeee angry
Dar comunicam, pe mess, la scoala (sunt in clasa a 9a si el e in a10a)... ne mai intalnim (nu din propria intentie, din,, greseala''), la bloc...
Nu ar trebui sa ai emotii, si nu trebuie sa fii pregatita pentru acest lucru. Nu este un,, moment'' anume. Asta o faci cand simti ceva pentru persoana respectiva si doresti sa simti iubirea lui, dar si a ta fata de el. Asta vine de la sine. Eu nu stiam ca,, atunci'' ne vom saruta... dar pur si simplu am simtit asta. Nu trebuie sa stii sa saruti... sa saruti cu pasiune, iubire, fericire. Asta e scopul unui sarut. Scopul nu este,, ca am ruj, ca nu stiu cum sa sarut, cum sa tin capul etc.
Trebuie sa o faci cu pasiune, iubire si fericire! Asta inseamna,, sarut''.
Te pup!

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu aveam 13 ani cand am fost sarutata pentru prima oara...primul sarut desigur ca a fost foarte emotionant dar nu era chiar asa cum imi imaginasem eu.Nu am de ce sa regret, am fost sarutata de un baiat pe care l-am iubit si il iubesc foarte mult.Eu zic sa lasi sa vina totul sa la sine, nu iti mai face griji, e normal sa ai emotii, dar vor trece, orice inceput e mai greu, dar pe parcurs te vei obisnui, deci nu te mai gandi atata la sarut ai sa vezi la fata locului ce si cum, lasa emotiile deoparte, lasa-te purtata de valkiss...

| marrr a răspuns:

Am 12 ani.Primul sarut l-am avut la 11 ani si ceva.si nu a fost cine stie ce.stiu ca inainte de asta ai emotii si te intrebi oare cum o sa fiehee hee insa nu e asa greu, pur si simplu te afli la acel loc cu acel baiat/fata.si atunci toate grijile trec, odata ce te simti langa el/ealaughing.

| anamariaiuliana a răspuns:

La 11 ani dar a fost un accident.

| oky a răspuns:

Primul meu sarut a fost la 13 ani cu o fata de 16 ani. A fost frumos lung, umed si de neuitat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost frumos dar cam umed...

| Nicoleta_3414 a răspuns:

Primul meu sarut a fost la varsta de 14 ani nu a fost cine stie. Te sfatuiesc sa nu ai emotiii fii curajoasa.>:d