| AndreeaZM a întrebat:

Cum a-ti reactiona daca o persoana anonima v-ar trimite o poza pe facebook cu persoana voastra si cu inca alte persoane care poate voi nu aveti aceea fotografie?

5 răspunsuri:
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna! Eu as proceda in felul urmator - as raporta respectivul cont de facebook pentru detinere si postare ilegala de fotografii fara acordul meu. Prin raportare, contul respectiv se va bloca automat si nu nu-l va mai putea folosi si nici sa-si faca alte conturi pentru ca incalca regulile de utilizare facebook.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes iti doresc!

| AndreeaZM explică (pentru PangeeaRogvaiv):

O prietena de-a mea a primit poza cu ea si cu alte persoane.Nu stiu daca ea avea fotografia aceea.Dar nu i-a spus nimic acelei persoane sau sa-i faca un rau.Este anonima nu are poze pe facebook nimic.Nu stiu cu ce ocazie ia trimis aceea fotografie cu ea si cu alte pers in aceea fotografie.

| PangeeaRogvaiv a răspuns (pentru AndreeaZM):

Am inteles, dar cel mai bine este sa raporteze acel cont de facebook. Astfel nu va mai avea astfel de neplaceri.

| FaraNume2 a răspuns:

De curand, tot pe facebook, am primit de la un "anonim" un mesaj ca ma iubeste.Am pufnit in ras prima oara, iar usor usor am vorbit despre multe lucruri si mi-am dat seama cine e.Si ca raspuns la intrebarea ta->as fi mirata, incearca sa vorbesti si tu cu acea persoana, poate-poate vei afla cine e. happy
Noroc!

| Madeline33 a răspuns:

Persoana care a trimis poza respectiva este anonima cu un scop si a trimis poza tot cu un scop. As sfatui-o pe prietena ta sa vorbeasca cu anonimul poate afla de ce a facut asta.
E posibil ca anonimul sa fie printre persoanele din fotografie. Sau poate vrea sa dovedeasca ceva cu poza respectiva... Nu stiu, sunt multe posibilitati.
Spune-i sa incerce sa discute cu acea persoana fara sa dea detalii personale, daca intervine vreo situatie de genul, si daca se ajunge la vreo ceva neplacut, mai bine i-ar raporta contul si mesajele.
Bafta.