| Flexx a întrebat:

Cum afli daca un baiat te place? am un coleg care spune ca i-a placut de mine si acum a spus la toata lumea ca nu ii mai place a trcut vreo 1 luna.stiti.dar se tot uita la mine mult si atunci cand ma uit la el se uita la mine si dupa se uita altundeva.nu e genu` de baiat sa iti spune pe fata ce simte.adica de exemplu"te plas" va rog plss ajutati-ma dau funda.nu prea am noroc in dragoste ma refer nu stiu daca ma place. please spune-ti parerea daca da sau nu.

Răspuns Câştigător
| DyaTigress a răspuns:

Dragă Giani. După felul în care spui că reacţionează acest coleg al tău, mai mult ca sigur, te place. Poate că este mai timid să-ţi marturisească ce simte pentru tine. Iar prin acea fază de negare, că "nu te mai place", a dorit doar să iţi atragă atenţia. Privirile aruncate pe furişi, sunt o dovadă că te place. Dacă doreşti să afli adevarul, cel mai bine ar fi să îşi iei inima în dinţi şi să ai o discuţie în particular, cu el. Mult noroc, şi sper ca răspunsul meu să îţi fie de folos.

3 răspunsuri:
| DyaTigress a răspuns:

Eu cred ca ii este teama sa recunoasca ce simte pentru tine si ca nu cumva, ceilalti colegi sa rada de el. Daca vrei sa il cuceresti, fa putin pe inabordabila. Arata-i ca nu iti pasa ce le spune colegilor. Cu cat vei fi mai greu de cucerit, cu atat vei starni mai tare interesul.

| Flexx explică:

Mai multi colegi l-a intrebat si a spus ca nu si poate el nu vrea sa spuna adevarul pentru ca va stie ca va ajunge la mine.