| PumpkinDoll a întrebat:

Cum ar arata politia perfecta in ochii vostri?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand sa nu simt frica cand le vad, cand simti asa ceva nu e democratie, semn ca traiesti intr o tara comunista, mi scarba de tara asta comunista aflata in ue dar condusa de ciuma rosie, aceleas gunoaie de 30 de ani la putere, militieni astia te jignesc, se cred superiori, nu stiu nici legi, se cred dumnezeu ca iti permit, prosti voteaza psd pentru o paine si uite asa ne invartim cu toti in carusalel lor comunist

| GabiDumitrescu a răspuns:

Intrebarea se refera la politie ca forta de asigurare a securitatii cetatzeanului, si nu la politisti ca indivizi! Vad ca niste colegi au luat-o pe ulei aici. Eu prefer preventia in detrimentul interventiei. As vrea sa vad camere video care sa acopere 201% din spatiul public si amenzi aplicate semi-automat. Cu asta am rezolva 99% din ceea ce nu rezolva politia acum. Si as vrea sa aiba o lege serioasa in spate. Ca in SUA, angajatii sa fie bine pregatiti, sa aiba body cams absolut toti, si sa actioneze fara teama ca vai, am impuscat un idiot, acum stau pe tusa pana ma scot astia nevinovat.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu așa nepăsătoare ca și în cazul de la Caracal!

| llleo a răspuns:

Dând dovadă de integritate.

| PumpkinDoll explică (pentru llleo):

Ma refer si la o pregatire si o conditie a corpului mai complexa.Degeaba are integritate daca vine un malau la el si ii da una de il lipeste de masina.Da, nici ceea ce ai spus tu n-ar trebui sa lipseasca.

| aXy99 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Daca respectivul este bine antrenat si inarmat, te asigur ca n-o sa riste nimeni sa-i dea o palma, ca si-ar lua un glont in teasta. Asta daca legea ii permite...

| PumpkinDoll explică (pentru aXy99):

Https://imgur.com/a/7uL1gfg

Cum ar fi sa arate si asa?

| aXy99 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Ar fi stupid. Si ilegal. Steroizii sunt ilegali happy
Sa nu mai zic ca o cantitate atat de scazuta de grasime corporala iti da stari naspa si iti scade testosteronul. Asta desigur daca nu iei steroizi. Atunci iti scade oricum.

| Vio199 a răspuns:

Corectitudine, empatie, egalitate, sa emane atat respect cat si fica pentru cei ce nu ofera respect.