| anonim_4396 a întrebat:

Cum arata in ochii vostri prima relatie serioasa?

Răspuns Câştigător
| lovecats123 a răspuns:

O relație pe bune ai atunci când ești destul de matur să investești sentimente și nu te pui cu cineva doar fiindcă e la modă. O relație serioasă presupune să fiți ca doi frați, ca cei mai buni prieteni, să vă împărțiți viața. Aici nu mai e loc de crizele de gelozie. Deja apare planul pentru viitor. Da, e drăguț să primești mereu cadouri dar să nu te superi dacă băiatul nu-ți plătește odată cina. În astfel de situații nu e vorba de lipsa iubirii ci de realism și maturitate. O relație serioasă presupune de asemenea și dăruire fizica. Vârsta de la care putem avea ceva serios este +16, părerea mea.

| liliana77any a răspuns (pentru lovecats123):

Mi-a placut raspunsul tau, am 18+. laughing

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nu cred in relati pe termen lung, nu cred ca femeile iubesc cu adevarat, ele se compromit cu tine un timp cat le convine lor apoi zboara a alta floare

| Daniel9988 a răspuns:

Atunci cand ai de gand sa te casatoresti si inca nu ai gasit niciun defect la persoana de langa tine.

| SufletDivin a răspuns:

Draga Suflet,
Prima relatie serioasa nu arata, si nici nu se vede, ci se simte adanc in suflet.

| Cringeus a răspuns:

Daca e dupa mine sa fie un/o baiat/fata bun(a), adica sa se cunoasca foarte bine, dar nu sa se bage in friendzone, sa nu se stie unul pe altul drept panarame, sa existe sinceritate, loialitate si pana la urma sa se iubeasca...