| terry3 a întrebat:

Cum ar fi bine sa intreb un prof atunci cand vreau sa merg la olimpiada?,, domnule profesor cand se tine olimpiada de matematica?" sau cum trebuie sa zic? idei multe si raspunsuri mai rapide va rog.funda.sa aveti o zi buna.pa.

9 răspunsuri:
| georgiana999 a răspuns:

Poti spune,, Domnu Profesor credeti ca m-as descurca la olimpiada ce va urma sa apara, as dori sa particip la ea dar nu sunt sigur/a daca am sa fac ceva.( daca zice incearac si ais a vezi sau eu zic ca ar fi bine sa participi) atunci il intrebi la ce ora este si neaparat intreaba-l cam ce se va da ( asa pui si tu cateva pile la profesor si vine in acelasi timp ca te intereseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pur si simplu te duci la el si ii zici "As vrea si eu sa stiu cand se tine olimpiada la matematica" sau ceva de genu'.Cu incredere, ca nu musca.

| D4ny3l4 a răspuns:

Sa ii spui pur si simplu.cer ca se va bucura daca va vedea ca cineva chiar isi doreste asta:*

Răspuns utilizator avertizat
| D4ny3l4 a răspuns (pentru terry3):

Ce profesor nu se va bucura sa stie ca cuiva ii pasa ...si chiar il intereseaza materia respectiva acum la bun

| Bo0ble a răspuns:

Te apropii de el si ii spui "Domnule profesor, as dori sa va intreb cind va avea loc olimpiada pentru ca vreau sa particip si eu"

Răspuns utilizator avertizat
| Bo0ble a răspuns (pentru terry3):

Pai trebuie sa se bucure ca cineva vrea la olimpiada. Nu poate sa iti spuna ceva de rau, doar e profesor si oricare profesor e bucuros atunci cind un elev de al lui participa la olimpiade.

| ElleElly a răspuns (pentru terry3):

Ii poti spune in felul urmator-domnule profesor, imi puteti spune va rog frumos daca pot merge si eu la olimpiada?-sigur se va bucura uite-asalaughing)))))))))