| XanderLightBow a întrebat:

Cum ar fi o zi de nastere de 12 ani perfecta? ( adica ce jocuri s-ar juca, ceva decor, muzica si celelalte )
FUNDA pentru ideile cele mai originale!

9 răspunsuri:
| Caty5 a răspuns:

O idee ar fi sa va jucati un joc numit,, Marul dansator'':uite cum se joaca-doi copii trebuie sa stea unul langa altul si sa danseze impreuna, ei trebuie sa-si puna in mijlocul lor un mar si sa inceapa sa danseza.Perechea ce nu a scapat marul niciodata este castigatoare.
Sau va mai puteti juca,, Provocator pe echipe'' uite cum se joaca-din grupul de copii prezenti se fac doua grupuri, voi alegeti cine sa inceapa, si incepeti prin a va provoca, echipa ce parcurge cele mai multe provocari si nu se da batuta invinge
Pteti face karaoke tinand un pai in gura
sau puteti sa va jucati sa cantati ceva dar trebuie sa aveti un pai si un pahar cu apa, tineti paharul cu paiul inauntru si tineti paiul in gura in timp ce incercati sa cantati, iar restul copiilor trebuie sa ghiceasca cea ce canta! Cel care ghiceste castiga, ceilalti vor primi cate o provocare pe care nu o pot refuza!

| XanderLightBow explică (pentru Caty5):

Sunt idei destul de bune, dar ma gandeam la mai multe.

| Caty5 a răspuns (pentru XanderLightBow):

Atunci daca nu-ti convine puteti sa va jucati adevar si provocare pe pupaturi

| CastraveteMurat a răspuns:

Decor: chestii colorate, să fie o cameră cu fel de fel de prostioare făcute din hârtie creponată sau alte materiale colorate și ușor de "modelat", puse pe pereți și peste toot să fie baloane.
Muzică: în general, din alea dance pentru că astea se pun la o petrecere. Dar depinde și de gusturile copilului/părinților/prietenilor copilului.
Jocuri: jocul acela când trebuie să bagi capul într-un lighean unde e apă și mere ca să scoți cu gura merele(nu știu cum se cheamă deci de asta am zis așa) și ceva jocuri de aici http://www.petreceri-copii-bucuresti.ro/jocuri-copii.php pentru că mie mi se par frumoase. Nu uita de piniată. E super la o petrecere, mai ales pentru copii.

| XanderLightBow explică (pentru CastraveteMurat):

Vezi ca se scrie piñata nu piniata!

| XanderLightBow explică (pentru CastraveteMurat):

Si sunt prea de copii, ce nu ai inteles " 12 ANI "!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Paintball

| Neverplayer a răspuns:

Poi sa fie muzica buna, nu Ai se eu tu pego-uri, ceva gen Sasha Lopez- All my people sau party rock, decorul ceva care iti place, daca iti place Metin2 sa fie pe pereti sabi Luptatori si alte din astea, sunt unspe mii de decoruri din care poti alege, Si e un joc mai nou, mai ales pentru cei pe care ii urasti, sa dai drumul la o hartie pe pe perete si el sa o prinda cu capul, un joc super ar fi sa dansati pana ametiti, cine castiga sa primesca ceva, Huh, sper ca am fost de ajutor.

| RebelaDeLaRadio a răspuns:

Buna! eu cred ca o zi de nastere perfecta ar consta in:
•Mancare
•Jocuri
•Bautura
•Fara decor(Doar daca iti place sa decorezi)
•Cateva baloane(distractie)

Depinde si de ce fel de zi vei avea
~daca ai o zi acasa poti sa-ti chemi cativa prieteni si sa va disterati(am scris mai sus)
~daca vrei sa ai o zi mai retrasa •Du-te la restaurant cu prieteni si comandati-va o Pizza!

Funda?