| corina977 a întrebat:

Cum ar trebui sa fie profesorul ideal?

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Sa gandeasca precum elevul!

| madalyna a răspuns:

1.Pai sa fie indulgent cu elevi
2.Sa ii faca sa rada
3.Sa nu le de-a teme
4.Sa nu le ceara sa-si i-a notite decat cine vrea
5.Sa ii scoata in parc de cel putin 3 ori pe saptamana(vara)
6.Sa organizeze excursii in fiecare luna
7.Sa nu prea vina la ore prea des
8.Sa ne i-a apararea mereu in fata directorului chiar daca am gresit
9.Sa puna o vorba buna profului sau profei atunci cand suntem corigenti la vreo materie sa o roage sa ne ierte sau sa ne mai acorde o sansa
10.Sa ne ajute la lucrari
11.Sa nu ne puna absente atunci cand chiulim
12.Sa ne inteleaga si sa ne sprijine mereu la fel ca parintii nostri
13.Sa nu aiba un elev preferat
14.Mereu sa vina cu cate ceva nou cu care sa ne atraga la lectia pe care ne-o preda
etc
Dar profii de genu asta din pacate nu exista si daca exista sa spunem ca sunt pe cale de disparitielaughing

| AlyAlle a răspuns (pentru madalyna):

Daca ar fi asa cum ai zis, atunci nu ar mai fi profesor si ai face drumul degeaba pana la scoalawinking

| No a răspuns:

Profesorul ideal ar trebui sa nu ne dea teme prea multe, sa fie simpatic si sa stie ce e amuzant si ce nu.sa ierte pe cine intarzie la ora. xD