| DoomNEzeu a întrebat:

Cum ar trebui sa ne purtam la "scoala" (generala, liceu, facultate, serviciu) din toate punctele de vedere(haine, comportament, sexualitate...) tinand cont ca doar o viata avem?

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Ar trebuii sa ne purtam civilizat.adica sa nu deranjam prea tare.big grin
Haine...pai nu ma prea imbrac eu in uniforma...decat atunci cand cine inspectia si atunci ma enerveaza tare camasafrustrated...de obicei ma imbrac asa cum imi place mielove struck
-comportament... le mai raspund profilor daca stiu ca am dreptate, odata m`a auzit o profa cand ziceam ca s`a imbracat naspa...am avut nota scazuta la purtare...mai multeoh go on
-sexualitate? adica!? hmm...nu am facut prea multe prostiioare in domeniul astalaughing.binecunoscutul pipait pe care il facem toti in pauze...si m`am sarutat cu doi baieti in scoala...cu unu` in clasa si pe hol si cu altu` doar pe holbig grin
Deci...nu sunt prea cuminte, dar nici prea reahappy big grin

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Aaaa...am uitat sa zic ca am jucat de vreo 3 ori fantanita in clasalaughing...deci m`am sarutat cu mai multi baieti in scoalawhistling...si odata eram in ora de dirigentie si ne-a vazut dirigu`laughing))bine ca nu ne-a facut nimiclaughing... e prea distractiv la scoalalaughing

| alexa a răspuns:

Scoala e o institutie publica si trebuie sa pastram anumite reguli.
in primul rand trebuie sa porti o anume tinuta.nici mie nu. mi place uniforma e ceva prea mult pentru zilele noastre, dar macar sa fim imbracati decent e un lucru important
in al doilea rand comportamentul trebuie sa fie unul exemplar...la fel ca si la imbracaminte nu cu regulile stricte date de profesori, dar totusi nici sa fim nesimtiti k pana la urma ei isi fac meseria asa cum pot iar noi trebuie sa. i respectam.nu zic sa stam ca sfintii in banci, dar nici sa fim idiferenti la tot ce se intampla cu orele la scl. putem glumi, putem rade, dar mai pe ascunswinking
la fel si cu o facultate un serviciu.astea sunt niste obligatii si de la o varsta trebuie sa te comporti intr. un anume fel, mai civilizat, pentru ca iti faci noi cunostinte si trebuie sa le respectam
stiu ca o viata avem, dar ne putem distra oriunde nu neaparat la scl, sau la locul de munkwinking

| Cryssy a răspuns:

thinking pai..ar trebui sa respectam regulile acelei intitutii...totusi...

| albastrel a răspuns:

Cel mai bine te porti cum crezi tu ca e cel mai bine pentru tine si pentru cei din jurul tauwinking

| yadora a răspuns:

Pai aici gusturile nu se discuta ...ci se executa laughing...in general ar trebui sa fim mai decenti, mai respectuosi ...si sa stim ce vrem sa facem cu viata noastra, pentru ca e si asa plina de amaraciune. Daca am fi mai buni, mai sociabili si mult mai civilizati am crea un drum frumos spre viitor pentru urmatoarele generatii care abia vin...

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Sa avem haine cool, dar nu vulgare, sa avem o atitudine usor sexy nu sa fim sexy ca ne dezbracam... sa fim sociabili, funny, sa avem incredere in noi... cred ca se potriveste cu sloganul "doar o viata avem"!

| zuzushi a răspuns:

Cred ca fiecare se comporta cum crede el ca e mai bine.
dar nu prea merge faza cu "o viata avem". adica nu poti sa fii non conformist in ultimul hal doar pentru ca motto ul tau este "o viata avem".
parerea mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi sa tinem seama de "dictonul" tau-"doar o viata avem", comportamentul nostru ar fi ceva mai non-conformist, dar luand in calcul si alte circumstante ale vietii ar trebui sa respectam normele etice si morale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebuii sa ne purtam civilizat adica sa nu deranjam pre tare