| iubire_3980 a întrebat:

Cum arata fata ideala? Sa raspunda baietii daca vor.

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Fata ideala ar trebui sa fie independenta. In primul rand ar trebui sa fie foarte frumoasa, nu pentru ca as vrea neaparat perfectiunea dar mi-ar demonstra daca ar fi iubita mea ca a renuntat la alti tipi pentru mine si asta inseamna mult. Sa aiba un chip de ingeras dar sa dovedeasca maturitate, chiar daca ii place sa fie copilaroasa uneori. De obicei imi plac fetele mai fragile, inaltime pana in 1. 70 si mai suple. Mi-as dori sa fie inteligenta, as vrea sa gasesc la ea un aer de mister, sa ma faca sa ma simt bine mereu, sa fie inventiva si romantica. Ar trebui in primul rand sa stie sa aprecieze calitatile mele si sa nu fie prea cicalitoare. Ar trebui sa fie comunicativa, sincera si sa aiba un pic de nebunie in sensul bun. Sunt multe de spus. In principiu nu ma bazez doar pe un criteriu cum ar fi frumusetea, sufletul sau inteligenta. Daca plac o fata o plac pentru caracterul ei si pentru tot ce inseamna ea. Trebuie sa imi placa din orice punct de vedere. De obicei nu ma multumesc cu orice. Daca vad ca o relatie nu are rost vorbesc cu iubita si ii explic exact cum stau lucrurile.

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Je suis, mademoiselle.laughing

| User a răspuns:

1. 90 m, 100 kile. 40-80-20. A, si sa arate ca avaterienii aia din Avatarlaughing

| m4them4tic a răspuns:

Ne "interoghezi" pentru a iti da seama daca te incadrezi?tongue
Mi-e greu sa descriu fata ideala, mi-e greu pentru ca nu am intalnit-o inca, daca o intalnesc te anunttongue.
Am vazut(cunoscut) o multime de fete apropiate de "fata ideala" din punct de vedere fizic... dar care din alte pcte de vedere erau departe de "ideal"

| nfren a răspuns:

Nu exista, si nimeni de pe pamint nu este ideal asa cred!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai raspuns in trecut la o astfel de intrebare, iar de atunci nu mi-am schimbat parerea; De aceea iti dau acest raspuns:
Fata perfecta este iubita mea... Insa cand am ales-o nu am cautat frumusetea cu care ma eclipsit, ci pentru caracterul ei, asta cred ca e cel mai important cand vorbim de femeia perfecta.

Aspect nu prea ma pricep sa descriu femeile, eu prefer sa ma bucur de frumusetea lor: par blond, ochii albastri-verzi, masuri: 86-61-89(parca), inaltimea este foarte importanta, prefer femeile mai inalte deoarece si eu sunt destul de mare, ea are 1, 75 m, imbracaminte asa cum imi place mie, are 22 de ani iar varsta pentru femeia perfecta cred ca este cea mai importanta; cu cat suntem mai aproape de varsta ne intelegem mai bine, imi intelege nebunia, fericirea, tristetea; este fotomodel si ce ma bucur cel mai mult ca nu este romanca laughing

Femeia perfecta pentru mine reprezinta comoara din viata mea, pe care am cautat-o atatia ani si pe care trebuie sa o pretuiesc ca ochii mei din cap. Frumusetea este doar a ei, insa dragostea nu poti sa-i iei. Nu poti sa ii furi zambetul atunci cand iti priveste chipul, nu poti sa ii stergi atingerile atunci cand iti vrajeste trupul. Nu poti ca 2 secunde sa n-o privesti, dupa ochii te topesti.

Reprezinta steaua de pe cer cand restul' apun, reprezinta soarele meu din noaptea intunecata, reprezinta luna ce vegheaza somnul meu, mantaua ce ma protejeaza in noptile pustii cand frigul singuratatii vrea sa-mi acapareze inima.

Este cerul meu senin atunci cand ii mangai parul balai, ma pierd in ochii ei atat de sinceri si ma regasesc pe ale ei buze mirosind a flori de mar. Atingandu-i cu atata delicatete pielea fina ce se scalda in apa de izvor.

Cred ca te-am convins ca femeia perfecta e unica, la fel cum luna este pentru cer, e doar una...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arata cu degetu' cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata ideala nu exista, si daca exista... e luata de muuuult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. 78 metri ar fi o inaltime perfecta.Sa fie frumoasa, cu parul lung, si sa aiba o greutate de 45-55 kg. Dar asta e la fizic.

Ar trebui sa fie intelegatoare, rebela, inteligenta si sa stie sa apara in centrul atentiei.Ar trebui sa aiba un job, nu numai eu sa lucrez si sa isi doreasca relatii de lunga durata si, de ce nu, de viata?
Asta este parerea mea.

Prietena mea de exemplu are 21 de ani, ochi albastri, un metru 72; 54 kg, parul saten si lung. E fotomodel sau mai bine zis era de cand a inceput facultatea s-a retras.Momentan urmeaza sa ne casatorim in maxim 4 luni si ca sa fiu sincer nu as da-o pentru nimic in lume.Este femeia perfecta pentru mine cel putin...Si in plus are media 9, 83 deci e si inteligenta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei sunt andreea burca si imi caut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer sa fiu ai sa intalnesti un baiat pentru care vei fii ideala... te va vedea irezistibila pana si micile tale imperfectiuni ii se vor parea dragalase, nu exista o fata ideala pentru toti baietii...de altfel vom ajunge sa ne batem toti pe ea laughing)fiecare fata e unica si speciala in felul ei, tot ceti ramane de facut e sa ramai tu si sa fii foarte fericita, acest lucru cred ca e ideal tuturorwinking