| Raduu a întrebat:

Cum as putea face ca parul sa stea mai drept? big grin. Fara placa...

Răspuns Câştigător
| AnGeL a răspuns:

Pai dupa ce iti faci baie iti usuci parul cat de bine poti cu un prosop
dupa care te piepteni
la sfarsit rebuie sa te usuci putin cu uscatorul
trebuie sa ai grija cum tii uscatorul in mana trebuie sa te usuci de sus in jos asa cum ai face si cu o placa de par
dupa trebuie sa ai grija cum stai cu parul timp de cateva ore, ma refer sa nu te culci pe el sa ai grija cum il asezi de la bun inceput
eu asa fac (sper ca sfatul meu ti-a fost de folos)

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește un șampon pentru păr disciplinat, drept!
Pa, pa.

| Bibutzu a răspuns:

Incearca spuma de par sau fixativ.sau mai sanatos si natural o masca de par.pe care o poti lua de la AVON sau chiar de la farmacie.
Succes!

| melissa_3397 a răspuns:

Ai putea sa-ti bagi permanent de par intins sau sunt tot felul de creme : ceara de par de la taftt de ex, spuma de par pentru par lins, fixativ crema de indreptarea parului
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Setul asta il folosesc eu si este ft bun (sampon balsam dupa care crema de par )

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Olguta_1071 a răspuns:

Salut,,,parul il indrepti cu fenul de uscat parul si cu perie rotunda,, imparti parul in mai multe bucati ca cum cu faci cu placa,,, si il usuci tragind in jos,,,

| habibi2012 a răspuns:

Simplu cand te piepteni cu peria udo putin sau rarestel la coafor