| xEndlessLove a întrebat:

Cum as putea face ca prietenii prietenilor mei dupa facebook, sa poate sa-mi de-a si ei like la poze, postari, etc. chiar daca nu ma au la prieteni? Multumesc frumos :*!

Răspuns Câştigător
| Kariin a răspuns:

Trebuie sa ai setat pe facebook varsta de +18 ani si va aparea un buton acolo "Urmarire" Iar tu setezi ca necunoscuti sa-ti poata da : Comentariu /like/share sau doar like/share! Sper ca te-am ajutat.

| xEndlessLove explică (pentru Kariin):

Multumesc frumos, chiar m-ai ajutat :*

2 răspunsuri:
| đɾεαmεɾ a răspuns:

1.Intri pe facebook(Te log-ezi);
2. Apesi pe bara unde cauti prieteni/jocuri/pagini pe optiuni(Butonul ce simbolizeaza o mica cheita);
3.Dai la setarile contului/account setting;
4. Apoi dai la 'Intimitate'/Privacy;
5.Acolo vor aparea 3 intrebari:
-Cine imi poate vedea lucurile/Who can see my stuff?;
-Cine ma poate contacta/Who can contact me?;
-Who can look me up?;
6.Tu intri pe:Cine imi poate vedea lucrurile-->apoi:Cine imi poate vedea postarile viitoare?/Who can see your future posts?--->Acolo vor aparea 3 optiuni:
-Friends/prieteni;
-Friends of friends/prietenii prietenilor(ceea ce vei alege tu)
-Only me/Doar eu.

Eu cel putin asa stiu ca se face! Succes!
Craiun fericit :*