| Clarissaaz a întrebat:

Cum as putea sa imi conving parintii sa merg la o sedinta la psiholog? Ei sunt altfel, daca le zic pur si simplu ca vreau la psiholog o sa ma faca nebuna si nu o sa ma duca nicaieri. Dar stiu si sunt constienta cam am nevoie de psiholog dar nu stiu cum sa-i fac sa inteleaga si ei asta sad

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce trebuie? iei trimitere si gata fii si tu stapana pe tine insuti

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

TREBUIE să aveţi Psiholog la liceu!
Te duci la acela; în acel caz, NU trebuie să discuţi cu părinţii...

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

la școala la care înveți nu ai unul?

| Catalinhhh a răspuns:

Sunt parinti tai, daca le explici sigur vor intelege. Cand se fla intr-o stare de spirit mai buna ii iei frumos si le zici "mama eu as vrea si cred ca am nevoie de psiholog, macar o sedinta sa vad cum este". Incearca sa fii cat mai calm.
Iar daca nu merge du-te singur, incearca la psiholog scolii.