| crixus a întrebat:

Cum as putea sa imi dezvolt vocabularul foarte mult astfel incat sa dau replici ca in filme?

4 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Citeste! fie ca sunt replici dintr`un film cu adolescenti sau o carte de aventuri sau un roman.baftawinking

| EuEduard a răspuns:

Ia cartea in manawinking uitete la filme... dar trebuie si sa vezi in ce fel vrei sa vorbesti
Please funda

| noi3 a răspuns:

laughing esti genial. p'asta n-am mai auzit-o pana acum.

citesti mult, ghivol... doar asa iti poti dezvolta vocabularul.
pai citi pshihologie, aventura, stiinta chiar. acum depinde si ce replici.

| JaneEyer a răspuns:

Ca sa ai un vocabular dezvoltat si sa poti sa vorbesti ca in filme trebuie sa citesti foarte, foarte mult.Te poti uita si la filme, dar mai bine sa stii engleza si sa iti traduci singur decat sa te iei dupa subtitrare.Iti dezvolti vocabularul cel mai bine dua cat de mult citesti. Sper ca te.am ajutat:*