| deea_1980 a întrebat:

Cum as putea sa imi fac o coada si urechi de pisica pentru Halloween? multumesccc:X

Răspuns Câştigător
| amaranth a răspuns:

Pai coada de pisica o poti face dintr`un carton. si daca ai o geaca care are la gluga puf/blanita [ de exemplu http://www.google.ro/......tp?/imgres r:37, s:0&biw=1680&bih=878 ].

Sunt geci care au puf din ala cu fermoar;)) iei "pufu" ala si vezi tu. il prinzi cumva de cartonul acela, numai ai grija sa nu ti se rupa cartonu/codita cand ti lumea mai draga;)) sau in loc de carton vezi tu ce pui.

Si urechile le poti face din:
-cordeluta
-tricou/bluza mai veche. tai in forma de V, adica sa aiba forma urechiilor de pisica,
-sarma. sa bagi in urechi sa stea ridicate.

Prinzi sarma de cordeluta. o infasori iar apoi o lasi sarma ridicata in sus, ca si cum ai avea antene :)) iar apoi pui materialul in forma de V[[dar ai grija sa fie ca si niste buzunare, sa poti baga sarma in ele fara ca ea sa se vada], si daca ai puf sa pui si pe ele. nu stiu cat de bine m-am exprimat, dar sper ca ai inteles care`i ideea;))

Si ca sa arati ca o pisicuta.;))

I-ati niste blugi negrii stramti [sau o fusta neagra scurta cu colanti si cizmulite si un tricou negru sau mai inchis la culoare.

Aaa. si nu uita de machiaj. Incearca ceva de genu' http://video.acasa.ro/......699fc.html

Sper ca te-am ajutat.:d

Deci. bafta :*

5 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Coada ar putea fi un cordon legat de o curea, iar urechile le poti face din hartie/carton si sa le prinzi ori cu lipici, ori cu scodi de o cordeluta, banderola, etc.Mult noroc la Halloweenwinking

| alexa007 a răspuns:

Din carton?

| alkexaalexandragirl a răspuns:

Draga mea deea, asta incerc sa gasesc si eu pe net dar hm!crying
nu gasesc sad

| luullaloveiloveyoupup a răspuns (pentru alkexaalexandragirl):

Cauta atunci pe confectionez.ro merit funda?

| florii_2734 a răspuns:

Ai putea sa le faci din carton si puf(blanita) coada o poti lega de curea