Întrebare recomandată | PulbereDeStea a întrebat:

Cum pot sa fac urechi si coada de pisica pentru un copil de 4 ani? Astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Cosi dintr-un material gri urechile,pe interior capusesti cu material alb sau roz,pe prinzi pe o bentita de par neagra sau maron; coada o faci din material gri, cu dunga alba spre coada, croind ca pentru cordon, o intorci pe dos, o umplii cu vata si o cosi pe pantalonul pe care-l poarta.

| PulbereDeStea explică (pentru Mihaela1964):

Am inteles cum se procedeaza pentru coada, dar la urechi nu inteleg. Daca pun numai material, cum stau urechile in sus? Si de ce material de 2 culori?

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Material in doua culori pentru ca asa sunt urechile pisicii,daca ai observat; ca sa stea tari urechile le poti tighelii de mai multe ori, in forma conturului urechii, cumva concentric; astfel materialele vor capata ceva rigiditate, dar nu prea multa.Le poti si apreta, daca doresti.

| ReadMe a răspuns:

Urechile le poti decupa dintr-un carton de oua iar coada dintr-un ghem...