| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa invat mai repede? la istorie ...va rog peste o ora plec... funda! daca stie cineva ceva vreo metoda pls.

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna DedePunkGirl,
In primul rand trebuie sa inchizi televizorul, calculatorul sau orice alt lucru care te poate distrage de la invatat. Ia cartea de istorie in mana, citeste lectia si concentreaza-te asupra ei sa intelegi cat de cat despre ce e vorba. Ia un creion si subliniaza ce e mai important, ca un plan de idei. Dupa aceea incearca tu singura sa dezvolti acel plan de idei.
Mai poti folosi si ceaiuri din plante care ajuta memoria. Se gasesc la farmacii sau hypermarket.
Pa, pa