| florin9999 a întrebat:

Cum as putea sa joc fotbal bine? Adica joc destul de bine dar nu am viteza si nu prea driblez si imi mai este si frica sa intru tare deoarece pot sa ranesc pe cineva.Si mereu mi se reproseaza aceste lucruri.Cum as pute sa joc mai bine? Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Just4FunHD a răspuns:

Repetitia mama invataturii. Ia mingea si mergi cu ea in curtea scoli cu un prieten roaga-l pe el sa intre tare la tine si tu sa incerci sa pastrezi mingea, fa duble trage dupa bara de sus si cele laterare, intra si tu tare gandindu-te ca trebuie neaparat sa iei mingea aia
fi cu ochii pe minge si nu la miscarile picioarelor. Antreneaza-te antreneaza-te si tot asa.Doar asa ajungi mai bun.
Pentru viteza fa si mici alergari pe zi. din ce in ce mai multe.incepi cu o tura de stadion si sa ajungi pana pe la 10-15 pe zi big hug
Succes

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Prin mai mult antrenament de exemplu.Mai mult curaj, intra mai tare nu ranesti pe nimeni daca asta e o problema, bine in limite totusi dar sa nu uitam ca fotbalul nu e un joc de doamne.Cheia oricum e mult mult antrenament iar daca ai si talent toate adunate vor da un rezultat bun! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra mmah tare.nu'ti fie frica. eu asa joc si is apreciat pentru acest lucru deoarece castig mai mereu duelurile directe!