| Enake a întrebat:

Am o intrebare si sper ca ma veti putea ajuta.Eu joc fotbal cam de 1 an jumate-2 la o echipa destul de buna.Am viteza foarte mare,joc bine in fine ati inteles, dar am o problema.Cand driblez pe loc imi ies driblingurile,dar eu vreau sa driblez in viteza cand alerg, ceva gen Adi Popa.Am incercat singur si la antrenamente dar nu pot nu imi ies eficient.Am nevoie de explicatii, chiar si un videoclip e bun.

Răspuns Câştigător
| Urpaniel a răspuns:

Driblingurile în viteză sunt chiar mai uşoare, pentru că nu e dribling pe bune, doar faci cumva să treacă mingea de el şi tu să poţi ajunge înaintea lui la ea, contează şi viteza mult aici, ceea ce ai spus că ai, spun asta presupunănd că joci pe un post fruntaş.

| Enake explică (pentru Urpaniel):

Iti mutumesc,ceva de genul mi-a spus si antrenorul meu,dar am vrut sa ma conving,joc mijlocas dreapta(uneori ofensiv alteori defensiv),oricum stadionul e destul de mare ceea ce imi place deoarece am spatii sa alerg, sa fac curse in viteza, dar totusi uni alearga la fel de repede ca mine, si in afara de ai intoarce si asa trec de ei altceva numai stiu, si toti au inceput sa "ghiceasca" ce vreau sa fac.

1 răspuns: