| anyra a întrebat:

Cum as putea sa-mi conving tatal sa cumparam un bichon maltez toy? Satu la bloc si tata a zis ca nu vrea niciodata sa aiba animale in casa. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Adella05 a răspuns:

Pai...

spune-i ca te plictisesti...ca nu ai ce sa faci...

si ca un caine ar fi perfect pentru tine.

si ca daca iti va lua un caine.nu il vei mai spupara niciodata.

si te`ar ajuta sa fii mai responsabila.

(la mine a functionat)

bafta!

sper ca ti-am fost de ajutorhappy.

| zuzulici a răspuns:

Hmm... da tu te simnti in stare sa ai grija de un animal de casa, adica acest catel necesita multa atentie dragoste si ingrijire e mai ceva ca un copil mikutz, daca esti pregatita pentru aceasta provocare eu cred ca tatal tau ti-ar a voie insa stie el ce stietongue(iar daca nu ii plac animalele nu te va lasa in veci ca un "ghem de blana in casa")

| deeajustinx a răspuns:

Am aceeasi problema big grin
Numai ca eu stau la casa...

Am avut un bichon maltez dar rodea lucrurile des si i-a ros la mama 3 perechi de pantofi laughing si l-au dus la tara crying de atunci imi spun ca nu pot sa fiu responsabila sad

Incearca sa faci curat in camera ta ca sa le arati ca poti sa ai un catel si sa te ocupi de el sau poti sa iei note mari la scoala si sa i spui tatalui tau ca faci tot posibilul pentru a se razgandi. SUCCES!