| doarunucuintrebari a întrebat:

Cum as putea sa-mi dezvolt caracterul? Adica ce sa citesc?

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cartile te v-or ajuta sa-ti dezvolti nivelul de cultura generala.Caracterul e ceva mult mai amplu.In,,mare,,te aseaza pe o anumita treapta de valori a celor care intra in contact cu tine.Te poate face sa fi considerata o persoana agreabila, instruita, sufletista, cu care e o bucurie sa stai in preajma, sau sa fi perceputa ca fiind opusul acestor caracteristici.Pentu a fi bine,, clasificata,, din punct de vedere al caracterului, trebuie sa dai suficienta atentie celor din jurul tau.Sa fi pregatita mereu sa asculti pe fiecare,sa ajuti,macar cu un sfat, ori o vorba buna, sa intervi intotdeauna cand cineva are nevoie de un ajutor, sa stii sa asculti,, pasurile,, fiecaruia.Cam astea, dar si multe altele, iti acorda un anumit,, calificativ,, in societate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezvoltarea caracterului e un proces mult mai amplu decat iti imaginezi, insa cartile educa spiritul si asta e un inceput bun!

| n1cknam3 a răspuns:

In primul rand, tu despre ce caracter vorbesti? un caracter dintr-un joc sau despre tine ca nu pricep