| JustAStar a întrebat:

In primul rand Craciun Fericit! As avea si eu o intrebarebig grinaca am tenul gras cu cateva cosuri dar mai mult am puncte negre as vrea sa stiu cum ar trebui sa-mi ingrijesc tenul sau ce sa fac ca sa scap de ele, dar va rog nu-mi recomandati zynerit pentru ca am incercat si ma ajutata doar pe moment ...la cel putin 10 rasp. dau fundita! va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dollydee a răspuns:

In primul rand tenul necesita ingrijire zilnica si dimineata si seara. Pentru tipul tau de ten sunt foarte bune gelurile de curatare pentru puncte negre de la nivea clean and clear si e bine sa folosesti si o masca o data pe saptamana. Daca problema e foarte grava sin punct de vedere estetic cel mai bine este sa mergi la dermatolog nu sa incerci tot felul de tratamente dupa cum auzi la altii. Dermatologul iti va recomanda un tratament personalizat pentru tenul tau si nu va mai trebui sa dai banii pe tot felul de produse ca sa le incerci. Dar sa nu te astepti sa iti treaca imediat, rezultatul final se va vedea dupa aproximativ o luna.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Punctele negre le elimini prin compresarea lor în buricele degetelor.
Folosește un antiseptic, tinctură de propolis pe fiecare coșuleț.
Seara după demachierea obligatorie dai cu ulei de migdale dulci.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| anaisu a răspuns:

Pai si eu cam as avea aceeasi problema numai ca tenul meu e maai special si trebueie sa schimb cremele cel mult odata pe saptamana ca sa-mi treaca

incearca sa folosesti un tonifiant dupa ce te speli pe fata si aplici o creme pentru hidratare iar cu vreo 10 min inainte sa te culci foloseste retin-a sau crema de galbenele si poti sa pui intr-un lighean apa fierbinte si ceai de musetele iti infasori parul in prosop si stai cu fata deasupra timp de 20-30 de min

succeshappy

| SecretName1234 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si nu stiu ce sa fac am avut multe cosuri pe care le-am tratat tot cu Zynerit dar acum sunt mici si am mai multe puncte nedre si nu stiu ce sa fac

| Adriannae a răspuns:

Pentru punctele negre mergi la cosmeticiana pentru extractie. Poti sa faci si tu asta acasa, dar poti face procedura gresit, iar numarul cosurilor se va inmulti dramatic. Cosurile le elimini doar temporar. Pana pe la 20 de ani (asta teoretic, deorece depinde de la om la om) o sa te tot lupti cu ele. Poti incrca totusi, Isotrexin, Cleanance K, Retin-A. De asemenea, regimul ali, emtar e un factor important. Incearca sa renunti (sau sa reduci) dulciurile, sucul, si produsele tip fast-food si patiserie.

| JustAStar explică:

Scz pentru scris acum am vazut cateva greseli!

| Lhau a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.si eu am folosit zynerit si tot degeaba.sad