| IoanaBogdana a întrebat:

Cum as putea strange bani avand in vedere ca am 13 ani? funda si vot.

Răspuns Câştigător
| Bianka a răspuns:

Pai.ai 13 ani deci ai alocatiethinking
in rest. ce stiu euthinking daca te trimit ai tai sa cumperi ceva ii intrebi daca poti sa pastrezi restul. poti sa fi reprezentant la avon(exemplu) sau.chestiithinking

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Economisește din banii de buzunar dați de către părinți!
Pa, pa.

| push2gl a răspuns:

Distribui pliante

| pitikaaaa a răspuns:

Poi ii spui mamei tale asa:
"Mami daca duc gunoiul si spal vasele imi dai cate 4-5 lei l` sfarsitul saptamanii?"
sau
"imi dai cate 3 lei in fiecare zi de pachet?"

| M3HappyKid a răspuns:

Pai alocatia, cauta tot maruntisul din casasmug eu asa faclaughing

| Bibiancabibi a răspuns:

Banuiesc ca parintii tai iti dau bani in fiecare zi la scoala!
Poti economisi de acolo!
sau i-ati o "slujba"!
Negociaza cu parintii tai!

| SomeBody12425356 a răspuns:

DIN PETRECERI:
1.suc si bere de 100 lei
2.chesti de ''rontait'' 40 lei
3.mancare 200 lei
4. tigari 150 lei
cele de mai sus va trebui sa le cumperi si sunt in valoare de 500 leo(490) dar trebuie sa te asiguri ca sunt minim 20 de persoane si sa pui o suma gen 50 lei intrarea.(suma de intrare poate fi mai mica dar in nici un caz sub 25 lei)

| pinkangel_4370 a răspuns:

Ti-ai puta ajuta rudele.sau bunicii pentru a strange bani...eu asa fac.si strang mereu bani.sau ai putea sa vorbesti cu parintii tai.si iti lase alocatia in fiecare luna.si poti strange baniibig grin
funda?big grin

| AdriannaAdry a răspuns:

Poi, alocatie si bani pe care ii mai primesti din cand in cand de la parinti bunici etc. sper ca te-am ajutat

| valee_2462 a răspuns:

Vinde`ti un rinichi e foarte valoros...pe mine ma bate`un gandlaughing