| *** ~_- DeLliAaA -_~ *** a întrebat:

Cum pot strange vreo 400 lei in 2 saptamani? Avand in vedere ca am 12 ani jumate. Vreau sa imi iau in LG Cookie pana in 13 august.Deci cum as putea face rost de mai multi bani? Fundita.

Răspuns Câştigător
| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

Cookie`u e o porcarie.Sincer iti spun. Ia-ti altcevahappyAlege un NokiahappyEu am cookie si regret sad

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ai 12 ani, nu poţi munci. E imposibil de strâns banii aştia mai ales dacă ai 12 ani. La 15 ani poţi lucra cu acordul părinţilor doar. Mai aşteaptă să creşti. Vara nu cred că se merge cu colinda! Baftă!

| JustMe a răspuns:

De angajat la varsta asta e evident ca nu poti. Tot ce poti face e sa vorbesti parintii, sa faci mai multe treburi prin casa si sa iti dea bani pentru asta. Sau poti vorbi cu vecinii, sa faci pe babysitteru daca au nevoie, sa ii ajuti la cumparaturi, sa le plimbi cainele. Cam asta e tot ce poti face.
Bafta:*

| valykx a răspuns:

Mergi pe la rudele care sti ca iti dau bani!

| bogdanbogdan13 a răspuns:

Fa-ti un chiosc si vinde limonada la coltu bloculuilaughing pe la 3 amiaza vecinii o sa fie insetati:-s deci o sa faci ceva banilaughing

| ingeras_1852 a răspuns:

Vb cu parintii, bunicii rudele apropiate sa te ajute cu banii. e singura solutie la 12 ani.