| Monyyyyy a întrebat:

Cum ați putut învață teoria la biologie pentru bac? Eu o tot uit. Acum am început a 10 a

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Caută pagina pe Facebook "Vreau sa iau BAC-ul"
Sunt materiale bune pentru biologie, te pot ajuta sa înveți mai ușor.
Succes maxim!

| QElenaBoghiu a răspuns:

Multi se confrunta cu astfel de lucruri, stii cum invat eu?
Mananc sanatos si echilibrat, cand ajung acasa ma relaxez o ora, astfel si creierul meu va fi odihnit si va fi capabil sa retina lucrurile mai usor, nu invata cu televizorul si calculatorul! Calculatorul oboseste creierul, chiar daca nu stii, cand inveti, nu sta ore intregi cu ochii in carte, mai fa o pauza de 30 de minute. Desi ai impresia ca nu sti nimic si totusi ai invatat, nu-ti face griji, creierul tau a retinut informatiile, numai ca are nevoie de odihna, iar dimineata te vei trezi si iti cei aminti ce ai invatat. Cel mai IMPORTANT lucru este somnul, nu sta pana noapte pe messenger sa vorbesti cu colegii tai, las' ca ii vezi maine la scoala, ai nevoie de odihna 8 ore, nu sta pana la 1 noaptea cum fac altii, altfel nu vei mai retine nimic si elimina stresul, daca esti stresata pune muzica relaxant, gasesti pe www.trilulilu.ro. Sper sa te ajute sfaturile mele;) si mult noroc cu invatatul.