| NiiiaaRawwr a întrebat:

Cum credeti ca se distrau copiii la inceputul secolului XX cand nu exista televizorul?

Răspuns Câştigător
| daiana a răspuns:

Pai stateau afara si se jucau...adica jucau jocuri gen :lapte gros, sareau coarda. laughing

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Facandu-si temele la istorie.Dezvoltandu-si imaginatia in puzzele si in cs. Tinandu-se de mana si nu dand buzz-uri

| mgtow a răspuns:

Se jucau cu dinozaurii laughing

| Elena1234456 a răspuns:

Se jucau cu orice aveau la indemana happy. Din pacate cei mai multi isi construiau singuri jucariile.

| clauss a răspuns:

Pe langa ca se jucau cu orice erau si mai educati, mai cuminti si cu mult mai mult bun simt, nu vorbeau de sex de la 6-8 ani cum se intampla in ziua de azi

| Duudy a răspuns:

Fara Tv crezi ca nu te poti distra?
Erau o groaza de lucuri de facut big grinJocuri gen :lapte gros, pitulusu \:d/, prinseleabig grin, ratele si vanatorii, etc.
Era mult mai bine fara tv, net si toate chestiile astea. parerea meahappy

| aiurea231223 a răspuns:

Ieseau mai mult afara decat noi citeau o carte si se jucau cu orice apucauhee hee