| petitdreamer a întrebat:

Cum credeti ca ar fi lumea daca nu ar exista televizorul? ar fi mai buna? ar fi mai rea? ce credeti despre asta? si nu numai despre ceea ce am intrebat eu.

Răspuns Câştigător
| alexa a răspuns:

Da cred ca ar fi mai buna, dar nu de asta depinde.televizorul este pana la urma doar un mijloc de informare a populatiei despre ceea ce se intampla in jur...
eu cred ca mai bine s.ar schimba oamenii pentru ca ei produc raul...

7 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Mai buna sau mai rea...greu de stiut. Dar sigur mai putin informata/dezinformata si manipulata.

| dulshe a răspuns:

Sincer eu prefer pc-ul, pentru ca la pc poti face mult mai multe lucruri, fata tv lumea ar fi la fel, unii mai buni, altii mai rai pentru ca e plictiseala

| bibitza a răspuns:

Eu cred ca la fel ar ramane lumea...doar ca nu am mai afla noi despre atatea crime, jafuri, violuri si tot asa...winking

| meioana a răspuns:

... Daca nu ar fi televizorul lumea ar fi mult mai buna...pentru ca nu am mai vedea atatea prostii...
...cu exceptia unor posturi...restul is copy paste ca sp asa...
...sincera sa fiu prefer sa ma uit la desene animate decat sa vad prosti care se cearta in direct...sau sa scot un film bun si sa ma uit...televizorul a ajuns un obiect inutil in viata meahappy

| Yly a răspuns:

Eu zic ca nu depinde asa de mult televiziunea deoarece e doar o informare.depinde de noi sa alegem in ce credem si ce facem cu viata noastra.depinde daca putem suporta adevarul.sau .cum zic alti :'"era mai bine sa nu stiu" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca in anii 1800, asa ar trebui sa fie.Televizorul si calculator au o influenta negativa asupra oamenilor chiar daca ii ajuta.

| IronHere a răspuns:

Fara televizor este foarte foarte nasol...pentru ca nu ai la ce sa te uiti, nu ai la ce sa te amuzi, nu ai sti nimic.